286f598788acb096915b5336a5c09346

Що робить місцева влада у Ніжині для прозорості використання бюджетних коштів

Бачити як і куди використовують бюджетні кошти органи місцевого самоврядування, державні адміністрації, бюджетні установи, комунальні підприємства та аналізувати всі фінансові документи може стати набагато легше та без зайвих запитів.

Після формування відкритих електронних реєстрів, знайти інформацію про бюджет органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, бюджетних установ, про заплановані ними та виконані роботи, про витрачені кошти, стало набагато простіше. Проте людині, що не працює постійно з базами даних та документообігом, важко орієнтуватися у цій інформації. Тому дуже актуальним сьогодні є візуалізація даних, у вигляді інтерактивних карт, інфографіки, систематизованих даних.

Центр «Ейдос» розробив зручну і зрозумілу для використання БЕЗКОШТОВНУ систему візуалізації “Відкритий бюджет”. Завдяки якому на сайті будь-якого закладу чи ОМС може з’явитись вкладка з відповідною наочною інформацією та можливістю побачитияк, куди і скільки витрачають коштів органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, бюджетні установи. Де, хто, за скільки робили або будуть робити ремонтні роботи.

За допомогою одного з програмних модулів центру Ейдос все це можна побачити на інтерактивній мапі. Лише додавши до існуючих титульних списків декілька стовпчиків і завантажив їх на сайт, ми б мали і виконану частину постанови, щодо використання публічних коштів на будівництво, реконструкції та ремонти.

Yes

Візуалізація з модулю “Карта ремонтів” для м.Дніпро

Модуль “Карта ремонтів” – інтерактивну карту, впровадили такі міста України, як Дніпро, Львів, набагато більші міста за Чернігів, Миколаїв, Луцьк, Ужгород, Суми, Херсон, Запоріжжя, Вінниця та інші. В Чернігівській області, на даний час, модулем зацікавились і почали впроваджувати Обласна державна адміністрація, Ніжинська міська рада, Деснянська районна рада у місті Чернігові та Парафіївська селищна рада.

Ніжинська міська рада має свою мапу ремонтів, але зацікавилась і модулем розробленим Центром “Ейдос”, бо він має більше можливостей. Цей модуль агрегує інформацію з декількох сайтів відкритих даних:

–         e-data – єдиний веб портал використання публічних коштів;

–         Prozorro – система публічних закупівель,

–         Opendatabot – сервіс моніторингу реєстраційних даних

–         Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб;

–         Єдиний державний реєстр судових рішень.

–         Clarity Project — це база даних тендерів Prozorro та система аналітики для неї

Не тільки “Карта ремонтів” буде впроваджена в Ніжині, а також Модуль “Комунальні підприємства”, який надає можливість наглядно побачити фінансові показники комунальних підприємств за декілька років. Фінансові звіти з великими об’ємами даних зрозуміло виглядають на графіках, бачимо де йде зростання, а де занепад.

Yes

Візуалізація з модулю “Комунальні підприємства”

Приємно, що міській голова Ніжинської міської ради Лінник Анатолій Валерійович відкритий до новацій, прозорого та відкритого спілкування з громадою. На підтримку цього Анатолій Валерійович підписав меморандум про співпрацю та використання модулів візуалізації Центру Ейдос.

Yes

Анатолій Валерійович Лінник – міський голова м.Ніжин

Yes

Меморандум про співпрацю між Ніжинською міською радою та Центром “Ейдос

Виявилось, що в Ніжинській раді багато не байдужих та прогресивних людей, співпрацювати з якими саме задоволення. Завдяки допомозі радника міського голови з економичних питань Сергія Олександровича Осадчого, депутата міської ради Андрея Олексійовича Гомоляко та т.в.о. начальника відділу господарського забезпечення Геннадія Олеговича  Личманенко вже  зараз  на сайті Ніжинської міської ради можна побачити модуль “Портал публічних коштів”, який у зручному вигляді відображає всі кошти виконавчого комітету.

На цьому представники Ніжинської міської ради не зупиняються та ставлять за мету показати ВСІ КОШТИ, які витрачають Комунальні підприємства, навіть ті що отримують за рахунок господарської діяльності. Спільними зусиллями Ніжинської міської ради, Центру “Ейдос” та ЧОГО “Центр політичних студій та аналітики” знайшли технічну можливість реалізації даного питання.

Сподіваємось, що зовсім скоро, громадськість побачить багато інноваційних впроваджень візуалізації бюджетних процесів Ніжинської міської ради та комунальних підприємств.

За інформацією: Чернігівська обласна ГО ЦПСА

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *