20181003_120134

Перевізники погодилися по 7 грн, громадськість – по 5. У Ніжині обговорили тариф на проїзд.

3 жовтня відбулося чергове засідання робочої групи по обрахунку пасажиропотоку. Під час засідання представником Чернігівського Технологічного інституту Артемом Тарасенком було презентовано результати третього етапу обліку пасажиропотоку у Ніжині, який проводився 18 вересня.

Презентацію третього етапу обліку пасажиропотоку можна переглянути За посиланням

Як зазначив Артем Валерійович, під час третього етапу було обстежено 80% із запланованих рейсів. Так, цього дня на рейс було заплановано випустити 76 автобусів, вийшло на 1 зміну – 69, на 2 зміну – 70.

На маршрутах №3,9 у трьох автобусах облік здійснювався за допомогою валідаторів. Таким чином, можна було відслідкувати більш чітку картину ніжинських пільговиків, що користуються громадським транспортом. Так, за повну вартість, тобто по 4,50грн у Ніжині їздить 61% користувачів, по 3 грн сплачують пільговики, які становлять 16% всіх користувачів, по 1 грн, а це школярі – 20%, пільгова категорія населення, що має право на безоплатний проїзд становить у Ніжині – 3%.

В стінах міської ради відбулася жвава дискусія щодо вартості проїзду. Перевізники наголошували на тому, що підприємства, які надають послуги по перевезенню пасажирів громадським транспортом Ніжина мають значні борги і більше не збираються працювати собі в збиток.

В той час, коли представники громади пропонувати провести оптимізацію  маршрутів, графіку руху автобусів та інтервал між рейсами. В свою чергу перевізники запевняли, що населення не піде на такий крок, як скорочення маршрутів, збільшення інтервалів руху.

В решті, дійти консенсусу не вийшло, адже перевізники, хоча і не претендують на тариф, що «випливає» із обрахунків ЧТІ, а це 8.44 грн, все ж пропонують виконавчому комітету, аби зберегти пасажироперевізну галузь на тому рівні, яка вона зараз є по місту, затвердити тариф: 7 грн.- повний квиток, 5 грн.- для пільговиків та пенсіонерів та 3 грн- для дітей.

В той же час від громади міста звучала цифра – 5 грн повний квиток, оскільки вважають, що під час обліку пасажирів були порушення.

Підсумовуючи засідання Григорій Миколайович запропонував всім членам робочої групи надати пропозиції, щодо встановлення тарифів на перевезення та всі зауваження, що були виявлені під час обрахунку пасажиропотоку у письмовій формі надати секретарю оргкомітету.

Рішення щодо тарифу на проїзд громадським транспортом міста має бути прийнято виконавчим комітетом ніжинської міської ради 15 жовтня.

автор Вікторія Коломійченко

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *