2018_09_03_sh10_04

У Ніжинській школі №10 біда з енергоефективністю. ФОТО

У ніжинській школі № 10 погані справи з енергоефективністю. Однак до кінця 2019 року там має зникнути грибок і цвіль, діти перестануть мерзнути, а вчителі замість збирання грошей на ремонт приміщення візьмуться за свою роботу. На заходи енергоефективності у Ніжині піде 13,8 млн гривень (12,4 — кредит від НЕФКО, 1,4 млн гривень — гроші міста), повідомляє cntime.cn.ua

 

 

 

 

 

Школа була побудована в 1953 році. У будівлі не дотримані санітарно-гігієнічні та комфортні умови для перебування людей.

Будівля має проблеми з вентиляцією та повітрообміном.

Цікаво, що стан будівлі погіршився після ремонту фасаду у 2002 році.

Дах

Раніше капітальні ремонти даху не виконувалися. Це призвело до протікання стель.

У рамках бізнес-плану проекту «Заходи з енергоефективності в м. Ніжині», який підготовлено компанією Ramboll в рамках програми Енергоефективності НЕФКО, у школі № 10 утеплять перекриття даху будівлі та зроблять капітальний ремонт скатної покрівлі.

2018 09 03 sh10 02

Підлога

У 2002 році під час ремонтних робіт вентиляційні отвори в підвалі були закриті, що призвело до підвищеної вологості. У 2017 році для поліпшення ситуації були встановлені витяжні повітропроводи.

Тому в опалювальний період вологість у підвалі в межах норми, в міжсезоння — 60%.

Отже, у рамках енергоефективних заходів у школі № 10 з’явиться додаткова теплова ізоляція стелі неопалювального підвалу будівлі.

Зовнішні стіни

У 2002 році стіни школи були утеплені. Шкільний персонал одразу почав скаржитися на погіршення повітропроникних властивостей стін. З’явилися грибок і цвіль. Через три роки декоративний шар штукатурки почав відпадати.

Основний шар цементно-піщаної штукатурки частково відшарувався. Зараз опір теплопередачі стін у 3,8 раза нижчий за мінімальні нормативні значення.

Отже, пропонується зробити теплову ізоляцію зовнішніх цегляних стін і цоколю перекриття над проїздами.

2018 09 03 sh10 04

Вимощення

Навколо будівлі є вимощення, але функція захисту фундаменту й зовнішніх стін не виконується.

Останній ремонт був виконаний разом зі штукатуркою стін у 2002 році. Але у 2008 році північна частина будівлі була перероблена й ширина вимощення змінилася.

Технологічний процес і роботи не виконувалися належним чином.

2018 09 03 sh10 06

Для захисту фундаменту від зливових потоків по всьому периметру будівлі з ухилом у напрямку від будівлі необхідно зробити вимощення. Це захистить фундамент від підмивання.

2018 09 03 sh10 05

Вікна

У школі 129 вікон. У попередні роки близько 85 % дерев’яних вікон було замінено на металопластикові. Нові вікнапереважно відповідають вимогам чинного ДБН щодо опору теплопередачі.

Решта дерев’яних вікон мають щілини, деформації й підгнивання рам.

Взимку вікна щільно утепляються персоналом школи, тим самим порушуються норми повітрообміну в приміщеннях будівлі.

2018 09 03 sh10 07

Заходи з енергоефективності школи № 10 передбачають заміну вікон. Профіль вікна планується застосувати 5-ти камерний, склопакети — двокамерного типу з м’яким енергоощадним покриттям, що зменшує втрати теплоти з променевим теплообміном. Нові вікна будуть обладнані системою мікропровітрювання.

Двері

У школі вісім дверей. Сім із них дерев’яні, їх необхідно замінити.

Система опалення і трубопроводи

Система опалення в аварійному стані. Щорічна гідропневматична промивка та капітальний ремонт із заміною радіаторів і трубопроводів не проводяться. Несправності в системі опалення були відремонтовані шкільним персоналом без записів.

Використовуються в основному чавунні радіатори, які мають значні нашарування фарби, що разом із брудом на внутрішніх поверхнях труб і радіаторів зменшують циркуляцію води й теплообмін.

Класи в північному фасаді будівлі мають температуру на 2–3°C нижче. Наприклад, стандартна температура в зимові місяці в приміщеннях сягає 20–21°C, а в північній частині — 18–20°C, а в деяких кімнатах усього 14–15°C.

Розподільні труби системи опалення будівлі, що проходять через неопалювальний підвал і горище, мають погану теплоізоляцію. Трубопроводи, що проходять через горище, значно вражені корозією.

2018 09 03 sh10 09

Для забезпечення нормативних умов теплопостачання будівлі пропонується виконати повну реконструкцію системи опалення із розробкою нової схеми, повною заміною стояків та встановленням сучасних ефективних приладів опалення з поліпшеними показниками тепловіддачі (біметалеві конвектори).

На кожен опалювальний прилад встановлять терморегулятори, а на опалювальні прилади в спортивному залі та автоматичні балансувальні клапани — енергоефективні решіткові панелі. Передбачається встановлення ІТП з автоматикою погодного регулювання та програмуванням.

Однак школа має ввести в практику щорічну гідропневматичну промивку системи опалення.

Вентиляція

Загальна система вентиляції в будівлі природна із мурованими з цегли каналами. Витяжні забиті — немає тяги.

За проектом будівля була побудована як лікарня, і вентиляція не була пристосована до великої кількості людей у приміщенні.

До того ж металопластикові вікна стали причиною зниження інфільтрації.

2018 09 03 sh10 10

Пропонується встановити локальні припливно-витяжні системи вентиляції з організованим приливом повітря та рекуператорами й повітропідігрівниками (приблизно 72 шт.). Це дозволить не відкривати вікна для провітрювання узимку, але знизить коефіцієнт інфільтрації.

2018 09 03 sh10 03

Освітлення

Норм освітленості в приміщеннях школи дотримуються. Фактичне освітлення нижче норми (10–20%) лише в деяких приміщеннях. Персонал слідкує за відключення освітлення приміщень, що не використовуються. Більшість ламп — LED.

У рамках проекту встановлять ще 5 LED світильників (прожекторів) потужністю по 50 Вт кожний із датчиком сутінок.

Лампи над вхідною групою виконують свою освітлювальну функцію на вході, однак встановлено їх із порушенням норм безпеки. Лампи, що встановлено в ЖКУ світильник та прожектор, не виконують своєї функції в повному обсязі.

2018 09 03 sh10 11

Блискавкозахист

Захід із блискавкозахисту є обов’язковим при виконанні реконструкції будівлі. Це важливо для безпеки життя та здоров’я людей, що перебувають у будівлі, а також виходу із ладу дорогого обладнання у випадку попадання блискавки в будівлю.

Залишається сподіватися, що дороговартісний проект буде реалізований саме так, як того вимагають будівельні норми. І що цей ремонт не перетворить школу на остаточне пекло для учнів та персоналу навчального закладу.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *