Софійку і Наташу винесла. До Станіслави і Святослава вогонь не пустив

26 листопада у селі Бережівка Ічнянського району сталася пожежа. Кажуть, через піч. Вогонь перенісся на килими, речі. Згорів будинок. Загинули 8-річна Станіслава та 6-річний Святослав. 14-річну Наталю та 5-річну Софійку з опіками «швидка» відвезла в Ічнянську лікарню. Станіслава, Святослав і Наталя — діти Віри Литвиненко. Софійка — дочка Аліни. четвертої доньки Віри Юріївни.

Картинки по запросу пожежа

Наталя і Софійка у лікарні. У вівторок, 28 листопада, об 11 ранку ховали Станіславу і Святослава.

— Що і як сталося, і поліція, і пожежники поки не кажуть. — розповідає Олександр Кравець, сільський голова Бережівки. — Начиння в хаті згоріло все. Не лишилося жодного документа.

Усе сталося десь на шосту вечора (офіційний виклик у пожежників зафіксований о 17.44. — авт.). У хаті була 22-річна Аліна, дочка Віри Литвиненко. Сама ж господиня у цей час у хліві доїла корову. Аліна біля печі готувала вечерю. Як вона вже потім казала, з печі пролунав якийсь хлопок. Полум’я пішло на неї.

Перекинулось на підлогу. А там — килими. Зайнялося. Аліна перелякалася, вхопила відро з водою, яке стояло в хаті, линула. А воно, каже, тільки ще дужче розгорілося. Повна хата диму.

У другій кімнаті були діти: Станіслава, Святослав, Наташа і Софійка. Аліна кинулась рятувати. Вибила вікно, висадила Наташу і Софійку. А сама вискочила надвір за допомогою. Побігла до сусідки-фельдшерки. Мабуть, через паніку не забігла до матері у хлів. Коли вже всі прибігли, хата горіла. Хотіли заскочити в хату, щоб винести малих, та вогонь не пускав. Через вікна полум’я таке виблискувало, що страх.

Я, як дізнався, викликав пожежників. Ті швидко зреагували. Сам приїхав велосипедом. До хати не можна було підійти і на п’ять метрів. Через півгодини з району поліція, «швидка» приїхали.

Хата дерев’яна, обкладена ракушняком. Лишилися тільки стіни і залізний обгорілий дах, як саркофаг.

Пожежу загасили вночі. Рятувальники у кімнаті знайшли обгорілі тіла Станіслави і Святослава.

Говорив з головним лікарем. Сказав, у дітей по 20 процентів опіків. У понеділок о восьмій ранку Станіславу і Святослава возив на розтин у Прилуки. Діти померли від отруєння чадним газом. О п’ятій вечора привіз їх у село. І поїхав на Ічню забирати тіло колишнього ветлікаря. Пожежні чергували на згарищі добу. Час від часу загоралося.

Віра Литвиненко переїхала до нас десь у 2005 чи у 2006 році з села Верескуни Ічнянського району. Там зараз живе її колишній чоловік Юрій. Про родину гріх щось погане сказати. Малі завжди чисті, доглянуті. За поганими звичками мама помічена не була. Зійшлася з Гришею Решітником з нашого села. Зараз живуть у його матері, Ганни Даценко.

Селяни збирають гроші, долучилися і депутати.

Якщо є небайдужі, які хочуть допомогти родині,
номер банківської картки свекрухи:

«ПриватБанк»
№4149 4393 9626 4941, Даценко Ганна Петрівна.

Юлія Семенець, «ВісникЧ» №48 (1647) від 30 листопада 2017

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *