Огірковим фестивалем ніжинці відзначили День міста

Суботнього дня, 16 вересня, ніжинці святкували День міста  та п’ятий  «Фестиваль Ніжинського Огірка». Завдяки цьому овочу про Ніжин знають далеко за його межами, а сам огірок  вже давно посів поважне місце в візитівці самого міста.

Особливу колоритність всьому, що відбувалося, надавали декорації, в яких відображалося вшанування огірка. В якості місця проведення свята вже традиційно обрано парк ім.Т.Шевченка. Саме завдяки такому, споконвічно ніжинському антуражу, створилася неповторна, невимушено-весела атмосфера урочистості.

Огірковий бренд спостерігався у всьому: від страв та сувенірів  до стилізованих під нього костюмів.

На фестивалі огірка в Ніжині можна було скуштувати безліч дивовижних страв з огірків – наприклад, варення з огірочків, або огірки в клярі, канапки огіркові, торти та тістечка… Спробувати таке неможливо більше ніде! Крім того, всі бажаючі могли відвідати майстер-клас з приготування того чи іншого блюда. Діяли майстерні по виготовленню огіркових сувенірів (особливо таке заняття приваблює дітей).

Не обходиться даний захід і без костюмованих шоу, театралізованих постановок, виступів музичних гуртів, дитячих колективів, шкіл та садочків нашого міста. На такому святі не буває нудно нікому!

Цікаво, що вже вкотре під час святкування цього фестивалю, керівництво міста бере участь у засолюванні огірків у дубову бочку та  куштують торішній врожай.

Незважаючи на місцевий колорит фестивалю, а може бути, саме завдяки йому, на це свято було запрошено багато гостей не тільки з інших регіонів нашої країни, але і з-за кордону і саме з цього приводу поспілкувалися із заступником міського голови Ігорем Алєксєєнком, який підкреслив : «Сподіваємося, що іноземних візитерів на фестивалі огірка буде рік від року все більше. В порівнянні з останніми роками спостерігається величезний ривок в плані організації фестивалю. Було виставлено 34 стенди – постарались  навчальні заклади, підприємства, установи, які дуже вразили своєю майстерністю».   

Свято не залишило байдужим нікого. Оскільки ніжинська гостинність і вміння веселитися не може не приваблювати.

Святкування Дня міста завершилось концертом. На сцені запалювали ніжинські зірки та зірочки естради.

 

Вікторія Коломійченко

фото автора

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *