20180915_123006

У Ніжині пройшов Фестиваль «Його величність Ніжинський огірок». Фото

Суботній день радував ніжинців та гостей міста вже сьомим Фестивалем «Його величність Ніжинський огірок». Завдяки цьому овочу (хоча й не лише завдяки йому) про Ніжин знають далеко за його межами, а сам він вже давно посів поважне місце в промоції міста.

Цей овоч став не лише справжнім брендом і візитівкою Ніжина, а і своєрідним культурним явищем.

Огірковий бренд спостерігався у всьому: від магнітиків на холодильник до стилізованих під нього костюмів. Тож не дивно, що не тільки салати, різноманітні тарталетки, супи, фреші, бутерброди, а й безліч солодких страв: торти, кекси, пироги, мали чи то елементи огірка, чи взагалі були приготовані у вигляді цього господаря свята.

Цікаво, що вже вкотре під час святкування цього фестивалю, керівництво міста бере участь у засолюванні огірків у дубову бочку. До речі, під час фесту кожна домогосподарка може похизуватися своїми заготовками на зиму.  Хоча, у Ніжині, здавалося б, огірки засолюють усі.

Його Величність Ніжинський Огірок

В Ніжині знають безліч способів вживання і приготування такого простого овоча, як огірок. Огірочки свіжі, мариновані або солоні – всі ці продукти на будь-якому святковому столі –  «на ура». А  Ніжині  заснували Міський фестиваль «Його величність ніжинський огірок». 

Свято огірка проводять щороку, в вересні місяці, саме тоді, коли завершено основний збір врожаю цього овоча.  Це вже сьомий такий фестиваль в нашому місті. Місце проведення свята так само обрано не випадково. Саме в Ніжині живуть «майстри» з вирощування огірків (сільськогосподарське – і не тільки – виробництво цієї культури, є традиційним для тутешніх жителів), а так само, саме тут знають безліч способів приготування страв з цього продукту.

Фестиваль розпочав з вітального слова міський голова Анатолій Лінник, вже традиційно взявши участь у засолюванні огірочків. Також на святі були присутні представники влади міста – перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, радник міського голови Сергій Осадчий, помічник народного депутата України Тамара Стратілат, а також  освітяни, представники установ та організацій, студенти, школярі та жителі міста.

Особливу колоритність всьому, що відбувається надають декорації, в яких проводиться вшанування огірка. В якості місця проведення свята традиційно обирається парк ім.Т.Шевченка. Саме завдяки такому, споконвічно ніжинському антуражу, створюється неповторна, невимушено-весела атмосфера урочистості.

На фестивалі огірка в Ніжині можна скуштувати безліч дивовижних страв з огірків – наприклад, варення з огірочків, або огірки в клярі. Спробувати таке неможливо більше ніде! Крім того, всі бажаючі можуть відвідати майстер-клас з приготування того чи іншого блюда, а так само майстерні по виготовленню огіркових сувенірів (особливо таке заняття приваблює дітей).

Не обходиться даний захід і без костюмованих шоу, театралізованих постановок, виступів музичних груп, дитячих колективів, шкіл та садочків нашого міста. На такому святі не буває нудно нікому!

Було виставлено стенди – це навчальні заклади, підприємства, установи, які дуже вразили своєю майстерністю.

Свято не залишило байдужим нікого. Оскільки ніжинська гостинність і вміння веселитися не може не приваблювати.

Вікторія Коломійченко

фото автора

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *