20180914_103834

Свято зі сльозами на очах: відзначили 75-ту річницю визволення Ніжина

15 вересня, наш величний  Ніжин відзначає 75 -річницю з Дня Визволення  від німецько-фашистських загарбників.

Напередодні пам’ятної дати, 14 вересня, зранку відбулася  урочиста хода.  З вулиці Гоголя учасники  прямували по  вулиці Небесна Сотня до Пам’ятного знаку загиблим землякам у роки Другої Світової війни – Вічного вогню, де і відбувся мітинг та святкова програма.

У ході взяли участь:  ветерани фронту і тилу, діти війни, підпільники, активісти первинних ветеранських організацій на чолі з головою Ніжинської ветеранської організації Ларисою Алексєєнко, представники влади міста – перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, помічник народного депута України Олександра Кодоли – Тамара Стратілат, а також  освітяни, представники установ та організацій,  учасники АТО, студенти, школярі та небайдужі жителі міста.

«Ми, ветерани Великої Вітчизняної війни, пишаємося тим, що нас залучають до громадського життя.  Ми передаємо  багатство нашої історії, і нашу мудрість, яка є  фундаментом для молодого покоління. Закликаю пам’ятати минуле та берегти пам’ять ратного подвигу. », — звернувся до присутніх Петро Андрійович Крапив’янський, Почесний громадянин Чернігівської області, боєць партизанського з’єднання «За Батьківщину» (1941-1943), учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни у складі ІІІ Прибалтійського фронту(1944-1945), полковник у відставці.

Після урочистих промов, відбулися виступи художніх колективів міста, які  не залишили байдужими жодного з присутніх. Кожен  поринув у атмосферу минулих військових часів, в яких було місце не тільки стражданням, а і простим життєвим радощам. Адже війна робить всі почуття гострішими, змушує цінити кожну прожиту хвилину…

У знак шани,  до Вічного вогю, було покладено квіти, а в небо злетіли три символічні залпи.

У ці дні ми згадуємо тих, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося  та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли Ніжин та країну з руїн у післявоєнні роки.

 

Вікторія Коломійченко

фото автора

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *