SAM_0592-1

ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ: ЖИТИ В ЗАСМІЧЕНОМУ НІЖИНІ ЧИ ОРГАНІЗОВАНО ВИКИДАТИ СМІТТЯ?

Було б суцільною неправдою говорити, що проблема сміття нова. В одному з телевізійних досліджень вчених археологів про сліди перебування первісних людей було показано купу сміття завдовжки кілька десятків метрів, заввишки 2-3 і завширшки кілька метрів. Вона складалася з черепашок молюсків, які люди колись видобували у сусідній водоймі і з’їдали, викидаючи рештки через плече. Так потроху і набралося близько тисячі тон…

unenizh.org.ua

Загальновідомо, що там, де живуть – не смітять. Але ми чомусь забуваємо цю просту істину. Періодично навколо нас з‘являються cтихійні сміттєзвалища, які не лише псують санітарно-екологічний стан міста, а і його зовнішній естетичний вигляд. Людина, яка своєю діяльністю шкодить довкіллю, руйнує своє рідне місто, перетворюючи його на суцільний смітник, та безвідповідально ставиться до елементарної культури поводження зі сміттям, постійно скоює екологічні злочини. Ці злочини направлені як проти міста, так і проти його мешканців.

Досить часто можна спостерігати випадки, коли тільки-но спецтехніка комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» прибравши та завантаживши стихійно звалене сміття від’їхала від місця прибирання, а мешканці вже несуть нове сміття на старанно прибрану територію біля сміттєвих майданчиків. Нові гори сміття з’являються безперервно й, практично, біля кожного майданчика у місті. Ніжинці, а іноді, й мешканці сіл, що знаходяться поруч, везуть, несуть та викидають упереміш траву, гілки та різне великогабаритне сміття в одне місце і при цьому не замислюються, що вся ця «краса» буде збільшуватись у розмірах і чекати наступного вивезення цілий тиждень. Крім тотального засмічення на вулицях, існує велика загроза займання цих куп сміття з перикиданням полум’я до будівель, що знаходяться поруч. Таке бездумне викидання набуло широкого розголосу у місцевих ЗМІ та соціальних мережах. Практично вся свідома частина ніжинців безжалісно критикує та жорстко засуджує такі дії. Що ж можемо зробити ми, прості люди, для подолання цієї проблеми?  Вірне рішення є!

Керівництвом КП «ВУКГ» було прийнято вкрай важливе та стратегічно правильне вирішення цієї болючої проблеми. Ці правила є простими для виконання та дієвими задля покращення благоустрою міста, а саме:

  • Викидайте гілки, траву, бур’ян та іншу дрібну деревину ТІЛЬКИ В КОНТЕЙНЕРИ та слідкуйте, щоб довжина їх сягала максимум 60 см.

  • Великогабаритне сміття: будівельну деревину, залишки шиферу, каміння, цегли, побутової та офісної техніки, залишки старих меблів, матрасів, різного роду великих ємностей, унітазів, ван, тощо – викидати поруч сміттєзбиральних майданчиків ТІЛЬКИ в НЕДІЛЮ. В інші дні – прохання відмовитись від такого роду засмічення.

Такі проблеми по засміченню міста існуватимуть доти, доки люди не навчаться прибирати за собою і не засмічувати довкілля. Кожен дбає лише про чистоту власної домівки. Таке ставлення жителів  до благоустрою просто обурює. Всі хочуть, щоб вулиці були чистими та впорядкованими, але ніхто для цього нічого не робить. Всі знають, бачать, хто викидає сміття, але мовчать і ніяк не реагують. Краще жити під лозунгом «моя хата скраю». Багатьом людям не байдуже, як виглядає їхнє помешкання. Всі намагаються зробити його затишнішим та чистішим, але чомусь, в більшості випадків, ці намагання поширюються тільки на квартиру чи власний будинок. Під’їзди, вулиці, парки, сквери, місця відпочинку та загального користування залишаються поза увагою людей. Але місто – такий самий дім, як і власна кімната. Шановні мешканці, зрозумійте будь ласка, що варто дбати не тільки про чистоту власних осель, а й дбати та пильно охороняти чистоту міста, в якому живемо спільно, разом! На жаль, ми звикли, раптом щось – одразу звинувачувати всіх, тільки не себе. Але ж, насправді, слід розпочати з самих себе, адже тільки від нас самих залежить благоустрій рідного Ніжину.

Не будьмо байдужими! Любімо природу! Любімо наше місто! Зробимо довкілля чистішим!

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *