b7453e93d7214e88387988c7186a024a.i1200x650x645

У Ніжині дітей забезпечують лікарськими засобами за кошти міського бюджету

Про це наголосив головний лікар НЦМЛ ім. М. Галицького під час розширенкої наради крівників структурних підрозділів при міськокому голові Олександр Костирко.

Доповідаючи щодо статистики захворювань у Ніжині за минулий місяць, Олександр Михайлович нагадав про те, що в Ніжині діє Міська Програма медичного забезпечення дітей у разі стаціонарного лікування на 2018 рік . Згідно дії цієї програми діти, віком до 14 років у разі їх стаціонарного лікування у закладах охорони здоров’я забезпечуються лікарськими засобами та виробами медичного призначення, що фінансуються з міського бюджету.

фото ілюстроване

Питання забезпечення життя та здоров’я дітей, створення належних умов для їх всебічного і повноцінного розвитку є пріоритетом державної політики у сфері охорони здоров’я. Ніжинська ЦМЛ ім. М. Галицького надає спеціалізовану медичну допомогу дітям, значною мірою впливає на кінцеві результати діяльності педіатричної служби міста та стан здоров’я дітей.

Аналізуючи статистичні дані за попередні роки, стаціонарну допомогу в Ніжинській ЦМЛ ім. М. Галицького щорічно отримують  близько 2 000 дітей, які переважно проходять лікування в дитячому та інфекційному відділеннях.     У зв’язку із складеним соціально-економічним становищем в країні, відмічається зменшення купівельної спроможності населення.  Придбання необхідних ліків та виробів медичного призначення для лікування більшості захворювань  вимагає значних фінансових затрат, які є  проблемою для  українських родин.

Особливо важливою є категорія дітей віком до 14 років, які не мають власного доходу (у вигляді стипендії, заробітної плати та інше). Наразі в м. Ніжині зареєстровано 9855 дітей даної категорії.

З метою зменшення фінансового навантаження на сім’ї хворих дітей віком до 14 років та створення належних умов для надання адекватної медичної допомоги дитячому населенню територіальної громади м. Ніжина, виникла необхідність у розробці міської Програми медичного забезпечення дітей у разі стаціонарного лікування на 2018 р.

Для надання дитячому населенню територіальної громади м. Ніжина якісної медичної допомоги вжиті додаткових заходів і передбачено фінансування виконання державних соціальних стандартів у наданні медичної допомоги хворим дітям,  забезпеченно лікарськими засобами та виробами  медичного призначення для надання медичної допомоги дітей віком до 14 років у разі стаціонарного лікування в Ніжинській ЦМЛ ім. М. Галицького за рахунок фінансування з місцевого бюджету (в межах кошторисних призначень).

Вікторія Коломійчено для сайту NiznynNews

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *