40243239_652981868420704_5944693672099446784_n (1)

Ніжинці масово спалюють городину. Дим стоїть завісою і не дає дихати. Фото

Наприкінці серпня ніжинці, як і житетелі багатьог інших населених пунктів України, масово клопочуться на городах: хтось починає копати картоплю і прибирає ділянку від бур’яну, хтось вивозить зілля на смітник, а хтось його палить безпосередньо на городі. Після спекотного дня гарячим повітрям з їдким димом взагалі стає важко дихати. Сморід проникає в оселі, випрана білизна, яка сохне на дворі, просякає димом.

У мережі інтернет все частіше обурені мешканці міста висвітлюють фото задимленого Ніжина, та неоднозначно коментують ситуацію, звертаючись до відповідних служб, що мають контролювати такі правопорушення.

До того ж, дим спричиняє не лише дискомфорт жителям міста, він – повільно вбиває. Спалювання сухої рослинності несе серйозну шкоду для здоров’я: може викликати рак, проблеми з серцем і судинною системою, сильне отруєння. Листя є природним фільтратором повітря. А за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин: важкі метали, токсичні речовини. В повітрі спостерігаються такі основні домішки, як формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид озоту, фтористий водень, аміак, бенз(а)пірен, важкі метали (кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром), а під час спалення всі ці речовини потрапляють в повітря, яким ми і дихаємо.

Варто також зазначити, що відповідно до ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних (1700 грн) мінімумів доходів громадян.

За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за ст. 77-1 тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від п’ятдесяти (850 грн) до семидесяти (1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти (340 грн) до сорока (680 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від семидесяти (1190 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вікторія Коломійченко

фото із соцмережі

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *