main(1)

Заходи у Ніжині з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України

23 серпня відзначається День Державного Прапора України.

Це свято з’явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. До 2004 року день українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.

Символ державності України — прапор — докладно описаний в Конституції країни. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини — 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно.

В новітній історії вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни.

Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.

23 серпня у Ніжині відбудуться урочистості до Дня Державного Прапора України:

О 10 годині біля будівлі міської ради відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України:

  • акція «Я громадянин України» з урочистим врученням паспортів громадянам України;
  • загальноміська акція «Спільне виконання гімну України» за участю громадськості

О 10-30 ніжинців запрошують до покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Також, починаючи із 10 години на плоці І.Франка відбуватимться бліц-опитування громади міста – інформаційна вулична акція « Що для тебе Україна».

А з 11 години у Сквері Гоголя ніжинці зможуть перейнятися вуличними літературними читаннями «Поєднанні бажанням жити у вільній Україні».

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *