116292

У Чернгові здорожчала вартість проїзду.

Перевізникам дозволи підняти вартість проїзду у міському пасажирському автомобільному транспорті до 5 гривень. Про це повідомляється на сторінці прес-служби Чернігівської міської ради у Фейсбуці.

Рішення про підвищення прийнято сьогодні, 22 серпня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради. Цим рішенням внесено зміни у рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 30 березня 2015 року № 76 «Про вартість проїзду у міському пасажирському транспорті». Тож тепер п.1.2 згаданого рішення викладено у такій редакції: «Граничну вартість разового квитка на проїзд у автобусі для перевезення пасажирів в межах міста Чернігова – 5,00 грн».

Таке підвищення – мінімальне. І дозволить перевізникам, за їх власними словами, «триматись на плаву». І ледь покриває інфляцію, підвищення цін на комплектуючі, значне подорожчання палива за останній рік. Про закупівлю нових автобусів навіть не йдеться.

Головна ж проблема – нестача водіїв, які цілими бригадами виїздять на роботу до країн ЄС чи до Києва. З цієї причини на рейси не виходять десятки автобусів.

Втім вимоги міста до перевізників залишаються: дотримання графіків, охайність автобусів, дотримання водіями ПДР.

До речі, якщо у порівнювати з іншими містами, то у 19 обласних центрах України проїзд 5 і більше гривень (аж до 8 грн). Нижча – у 4 містах.

Надалі підвищення може бути тоді, коли перевізники запускатимуть на маршрутах сучасні автобуси з валідаторами, які дозволять коригувати ціну проїзду відносно до відстані, яку проїжджає конкретний пасажир.

Зазначимо, що вартість разового квитка на проїзд в автобусі на міських маршрутах загального користування для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у місті Чернігові, при наявності учнівського квитка, на період з 1 вересня до 21 червня включно – 2 грн., без компенсації за такі перевезення, пенсіонери за віком сплачують повну вартість квитка, тобто 5 грн, інші пільгові категорії користуються автобусами на міських маршрутах загального користування безкоштовно (за умови компенсації із міського бюджету).

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *