21810369

В український правопис можуть повернути низку норм 1919 року

Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що в український правопис можуть повернути низку мовних норм правопису 1919 року.

У новий український правопис хочуть повернути низку мовних норм “репресованого” правопису 1919 року. Це наголосила на Першому світовому форумі українознавчих суботніх і недільних шкіл міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, інформує Ukr.Media.

“В Україні оприлюднено проект – “проєкт” нового правопису української мови. Я недаремно назвала два слова – проект і “проєкт”. Тому що по-перше український правопис було прийнято в 1919 році в УНР, і потім він дуже сильно постраждав в 30-ті роки. Був розстріляний активний провідник українізації – нарком освіти Микола Скрипник, і так само було розстріляно, репресовано український правопис. І зараз ми хочемо частину репресованих норм повернути в сучасний правопис, залишивши його багатоваріантність”, – зазначила Гриневич.

За її словами, навіть невеликі “нововведення”, включаючи “репресовану” літеру “і” у закінченнях родового відмінка, мають велике значення.

Як сказала міністр освіти, вона розповіла про це вчителям з української діаспори закордоном, тому що знає, наскільки це боляче їм, наскільки вони хочуть історичної справедливості щодо рідної мови.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *