81214_prokuratura

СПІЛЬНІ ТА УЗГОДЖЕНІ ЗАХОДИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ РЕГІОНУ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ ДАЛИ ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

У четвер, 16 серпня, під головуванням керівника місцевої прокуратури Павла Герасименка за участю керівників правоохоронних відомств Ніжинського, Козелецького, Бобровицького та Носівського районів проведено координаційну нараду щодо ефективності взаємодії правоохоронних органів у сфері протидії злочинності на території регіону.

Відкриваючи захід, керівник прокуратури зазначив, що спільними зусиллями правоохоронних органів забезпечено подальшу стабілізацію злочинності в регіоні, рівень якої зменшився на 3,2%.

Зменшилася кількість облікованих тяжких злочинів – на 36,4%, тяжких злочинів – на 16,9%, середньої тяжкості – на 7%.

Як позитив слід відзначити зменшення кількості умисних вбивств на 58,3% (5 проти 12, по області ріст на 25,6%).

Суттєво знизилася кількість злочинів проти власності (-19,7%), з них на 22,8% – крадіжок, 12,5% – грабежів, 75,7% – розбоїв.

Слід відзначити активізацію розслідування у кримінальних провадженнях за фактами дорожньо-транспортних пригод, при реєстрації у поточному році 58 таких проваджень, їх залишок з урахуванням проваджень минулих років зменшився на 12 проваджень.

Досягнуто позитивних результатів у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. З початку року викрито 8 наркозбувачів, у тому числі 2 групи.

Кількість кримінальних правопорушень, вчинених особами, що раніше вчиняли злочини, зменшилась на 25%.

При цьому, протягом 7 місяців до суду направлено 400 кримінальних проваджень проти 293 у 2017 році (+25,0%), у тому числі 367 обвинувальних акти проти 294 у 2017 році.

Активізовано роботу щодо розслідування кримінальних правопорушень на приорітетних напрямках діяльності. З початку року до суду направлено 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, 3 – у бюджетній сфері, 2 – у сфері земельних відносин, 3 – у сфері обігу лісопродукції.

Разом з тим, керівник прокуратури зауважив, що незважаючи на ряд досягнутих результатів та наявність позитивних тенденцій у сфері боротьби зі злочинністю, є значна кількість проблемних питань, які потребують невідкладного вирішення.

Викликає занепокоєння ріст облікованих злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі тяжких тілесних ушкоджень та тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого.

Залишаються нерозкритими 22 убивства, 11 тяжких тілесних ушкоджень та 2 тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, минулих років.

Значною у структурі злочинності залишається питома вага злочинів проти власності. Незважаючи на вжиті заходи, не вдалося досягти зменшення облікованих шахрайств, вимагань. Низьким є рівень розкриття грабежів.

Зросла кількість облікованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, в тому числі за фактами дорожньо-транспортних пригод, що спричинили смерть потерпілого.

В поточному році майже в 7 разів зросла кількість злочинів проти громадського порядку та моральності, відбулось зростання кількості облікованих хуліганств, тощо.

Керівники правоохоронних відомств у співдоповідях інформували про вжиті заходи, шляхи активізації боротьби зі злочинними проявами в регіоні.

За підсумками наради узгоджено першочергові спільні заходи, спрямовані на утвердження законності та протидії злочинності на підвідомчій території.

Ніжинська місцева прокуратура

uezd.com.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *