munits_vart_0

У Ніжині діятиме комунальне підприємство «Муніципальна служба правопорпядку-ВАРТА»

14 червня в стінах ніжинської міської ради відбулася значуща подія – чергове засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю.

Про те, засідала комісія всоте, тож з цього приводу міський голова Анатолій Лінник вручив головуючому засідання Олегу Щербаку Подяку за активну позицію у розбудові територіальної громади та місцевого самоврядування, побажав успіхів і натхнення у подальшій роботі. Олег Вікторович наголосив, що ця Подяка стосується всіх депутатів, які входять до постійної комісії міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю та подякував колегам за співпрацю.

Засідання даної комісії для Ніжина було значущим ще й тому, що одним із питань, що були представлені на затвердження в порядку денному було «Про створення комунального підприємства Ніжинської міської ради та виконавчого комітету Ніжинської міської ради «Муніципальна служба правопорпядку-ВАРТА»  та затвердження Статуту комунального підприємства Ніжинської міської ради «Муніципальна служба правопорядку-ВАРТА»».

У засіданні взяли участь секретар міської ради Валерій Салогуб, заступники міського голови: Сергій Осадчий, Ігор Алєксєєнко, Сергій Дзюба, керуючий справами Сергій Колесник, депутати міської ради, заступник начальника Ніжинського відділу поліції Олександр Чепурний, керівники управлінь та відділів виконавчого комітету Ніжинської міської ради, представники громадськості та ЗМІ.

Даному питанню було приділено значну увагу. До затвердження Статуту комунального підприємства не дійшли, оскільки він потребує детального вивчення.

Анатолій Валерійович розповів про досвід роботи таких муніципальних служб міста Ірпінь і Вінниця, проінформував про подальші плани та роботу, яку буде виконувати дане комунальне підприємство.

За попередніми даними працівниками нової установи у Ніжині будуть 11 чоловік, які попередньо пройдуть відповідну підготовку. Основним завданням підприємства буде попередження правопорушень, таких як порушення правил паркування, недотримання норм благоустрою і т.д. Встановивши правопорушника працівник «Варти» складатиме відповідний акт, в якому буде вказано і сума штрафу, яку матиме сплатити особа за вчинення такого правопорушення.

В Україні розмови про необхідність надання місцевим органам влади можливості створювати підрозділи муніципальної поліції, завдання якої — боротьба з дрібними правопорушеннями, ведуться ще з 2015 року. У парламенті навіть зареєстрований закон «Про державну варту» № 2890.

Насправді в Україні поява правоохоронних органів, підпорядкованих місцевій владі, об’єктивно пов’язано з процесом децентралізації. Отримавши ширші повноваження, місцевим громадам потрібні і додаткові інструменти для їх реалізації. Існує цілий ряд сфер міського життя, які вимагають додаткової опіки місцевих правоохоронців. Це — контроль за дотриманням рішень міських рад, пов’язаних з, наприклад, вуличною торгівлею, контроль за об’єктами благоустрою, змістом місцевими підприємцями прилеглої території, контроль за порядком і утриманням в належному санітарному стані прибудинкових територій, фасадів будівель і споруд відповідно до правил благоустрою та інші завдання. Тобто, всі ті сфери життя, які важливі для громадян, але на них не завжди вистачає уваги з боку Національної поліції.

У разі створення Муніципальної служби правопорядку, Національна поліція отримує можливість займатися тяжкими злочинами, а злочини в сфері благоустрою, охорони і захисту комунальної власності місцева влада може взяти на себе.

Читати по темі: В Ніжині не в силах побороти стихійну торгівлю вздовж базару???

В Україні в деяких містах вже функціонує Муніципальна варта. А одним з перших міст в Україні, де було створено муніципальне підрозділ по забезпеченню правопорядку, був Львів — понад 15 років тому. У 2002 році у Львові заснували комунальне підприємство — Львівську муніципальну дружину. Аналогічним шляхом в формі комунальних підприємств були створені підрозділи Муніципальної варти і в Вінниці, Кременчуці, Одесі, Чернігові, Дружківці, Дніпрі, Ірпені Київської області та інших містах.

Заступник начальника Ніжинського відділу поліції Олександр Чепурний підтримав проект рішення та наголосив, що створення муніципальної служби покращить і допоможе роботі поліції та забезпечить більш якісне дотримання порядку в місті.

Створення муніципальної служби правопорядку в Ніжині не аби як вплине на порядок, благоустрій міста та безпеку громадян.

         Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *