shveja_zarplata

День працівників легкої промисловості 10 червня: особливості професії

Легка промисловість — провідна галузь народного господарства України.

Вся східна частина Європи за традицією відзначає кожну другу неділю червня День працівників легкої промисловості. Це свято, що існує вже більше 30 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові і пам’ятні дні».

Цей день — професійне свято працівників і ветеранів легкої промисловості. Саме завдяки їм населення областей і міст має можливість купувати якісну продукцію місцевого виробництва. Адже сьогодні підприємства легкої промисловості, постійно удосконалюючи технологію виробництва, розширюють асортимент і покращують якість своєї продукції.

День працівників легкої промисловості в Україні

День працівників легкої промисловості України також відзначається щорічно у другу неділю червня, згідно з Указом Президента № 285/94 від 9 червня 1994 року.

Галузь, яка покликана задовольняти повсякденні і різноманітні життєво необхідні потреби кожного громадянина, завжди була важливою складовою промислового потенціалу України. Важко переоцінити її значення практично для всіх сфер діяльності суспільства.

Легка промисловість — провідна галузь народного господарства України, яка включає 17 підгалузей, має потужний виробничий потенціал, який повинен задовольняти потреби суспільства в товарах народного споживання і промислового призначення і сприяти поліпшенню якості життя. Водночас легка промисловість пов’язана з багатьма суміжними галузями та обслуговує весь господарський комплекс країни.

Легка промисловість України історично має потужний потенціал. В галузі працює понад 10 тисяч підприємств, з них: у текстильній промисловості — 2,5 тисячі, виробництві готового одягу та хутра — 6 тисяч, виробництві шкіри та шкіряного взуття — 1,5 тисячі. Практично всі підприємства легкої промисловості приватизовані, менше одного відсотка від загальної кількості становлять підприємства державної власності.

Легка промисловість, безсумнівно, одна з найближчих до споживача і покупця галузей промисловості. Основними підгалузями легкої промисловості традиційно називають текстильну, швейну, шкіряну, хутрову, взуттєву промисловості, а також виробництво штучних шкір і полімерно-плівкових матеріалів.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *