b005fca224b5a05767c2a4717d790c45

У ДЕРЖАГЕНТСТВІ РОЗПОВІЛИ, КУДИ ДМЕ ВІТЕР ІЗ ПОЖЕЖІ ПІД ЧОРНОБИЛЕМ. ІНТЕРАКТИВНА МАПА (ФОТО)

Радіаційний фон поки перебуває в нормі.

Від самого ранку в зоні відчуження поблизу Чорнобильської АЕС не можуть загасити лісову пожежу на площі 10 гектарів. Горить Рудий ліс – одне з найбільш небезпечних місць.

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження запевняють, що вітер з пожежі не дме в сторону столиці.

“Вітер на місці пожежі південно-східний, розповсюдження продуктів горіння в сторону м. Києва не спостерігається”, – ідеться в повідомленні.

Раніше синоптик навпаки попередила, що вітер несе дим з пожежі у Чорнобильській зоні на Київ. За прогнозом Українського гідрометцентру, уночі та вдень 6 червня вітер на Київщині буде північний, тобто від дутиме із Чорнобиля в сторону Києва.

У Державній службі з питань надзвичайних ситуацій зазначають, що радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема:

– у місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год);

– у місті Чорнобиль радіаційний фон складає 24,1 мкР/год (безпечний рівень – до 50 мкР/год);

– на промисловому майданчику Чонобильської АЕС радіаційний фон складає 50,7 мкР/год (безпечний рівень – до 140 мкР/год).

За даними ДСНС, площа пожежі становить близько 10 гектарів. Спочатку зайнялася трава, полум’я перекинулося на дерева. Рудий ліс прийняв на себе левову частку радіації під час аварії у 1986 році.

Досі невідомо, чи вдалося рятувальникам локалізувати пожежу. Проте стало відомо кілька ймовірних причин загоряння. Перша – самопідпал, який стався через спеку та суху траву. Інша – умисний підпал, адже і поліція і рятувальники на місці загоряння знайшли кілька смолоскипів.

Джерело: tsn.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *