705929

Чому ніхто не хоче брати такі «небажані всім маршрути» та що робити далі?

Із тимчасовими перевізниками «проблемних» 11, 12 та 13 автобусних маршрутів на час повторного оголошення конкурсу вже вдруге уклали договір. На маршрутах № 11 «Вул. Колгоспна – залізничний вокзал» та № 12 «Вул. Колгоспна – підстанція» пасажирів тимчасово перевозитиме приватне підприємство «Омнібус – Н», а на маршруті № 13 «Вул. Кунашівська – залізничний вокзал» – ТОВ «Пассервіс».

Усе ж, брати на себе відповідальність, перевозячи «мигалівчан» та «кручан», за словами місцевих очільників та управлінців транспортного відділу, не хочуть ні тимчасові перевізники, ні будь-хто з можливих претендентів на конкурс (бо таких нібито просто не виявилось). Охочих пов’язати себе «священними автобусними узами шлюбу», як запевняють «транспортники» й можновладці, – наразі немає. За їхніми словами, із 22 лютого по 25 травня цього року не було подано жодних заявок на участь у конкурсі. Чому ніхто не хоче брати такі «небажані всім маршрути» та що робити далі? Відповідь не забарилась. Свою точку зору на це висловили як тимчасові перевізники Віктор Герасименко (ПП «Омнібус –Н») та Валентина Корабель (ТОВ «Пассервіс»), так і керманичі Ніжина.

Автор: Юля СОЛДАТЕНКО

«Ніхто не хоче брати 11, 12 та 13 автобусні маршрути»

«Питання набирає не дуже приємних обертів. На жаль, є категорія і, мабуть, організованих якихось громадян, які хочуть внести деструктив, бачать позитив у цьому для своєї роботи, розкачують ситуацію. Особливо цікава на сьогодні «картина» на маршрутах № 11, 12 та 13. Пасажири вимагають якості та комфорту послуг. Перевізники кажуть, у них немає можливості планово проводити технічний огляд та ремонт транспорту. Сьогодні вже постає питання не допустити припинення обслуговування. А відповідна заява від тимчасового перевізника вже є. Оголошення конкурсу й вихід перевезень на нормальний рівень – це вже задача всіх. Перевізників тепер потрібно просити, а не вимагати, щоб вони зайшли», – зазначає заступник міського голови Григорій Олійник.

Начальник УЖКГ та Б Анатолій Кушніренко розповідає, згадані три маршрути – економічно невигідні, перевізники не хочуть їх брати. Щоб не зупинити послугу на зазначених автобусних рейсах, відповідальних за перевезення навіть «довелось умовляти продовжити роботу на цих маршрутах. І це притому, що на їхньому обслуговуванні є ще закріплені за ними маршрути».

Думка перевізників

Віктор Герасименко

Директор ПП «Омнібус – Н» Віктор Герасименко пояснює, дбати про перевезення на 12 маршруті – складно як фізично, так і матеріально-технічно. До того ж, за його словами, якісно надавати послуги паралельно на своїх та «не своїх» маршрутах він не в силі.

«Не хочеться мені й на наступний конкурс виглядати, як …, не виконавши свої зобов’язання перед мешканцями міста, маршрути яких я обслуговую. Хочеться працювати далі, але дуже важко. Я не знаю, як вийти з цієї ситуації, та прошу допомоги. Уже не можу якісно здійснювати пасажирські перевезення на тих маршрутах, що маю (це 16, 5, 1, 2 автобусні маршрути). Прошу врахувати те, що скарги будуть, бо транспорт не витримує. У мене нічим його замістити, а резерву немає. Я не встигаю ремонтувати автобуси, ідуть постійно зриви графіків руху. У нас три автобуси недоукомплектовані водіями. Зліпити все до якоїсь ясної картини – дуже складно», – скаржиться керівник «Омнібусу».

Він додає, усього на його підприємстві знаходиться 17 одиниць транспорту. Кожен п’ятий день автобус раніше ставав на планове технічне обслуговування, ремонтувався. Сьогодні такої можливості вже начебто немає.

«Кожен день на маршрути виїжджають 17 автобусів. У нас на підприємстві склалась така ситуація, що один автобус лагодимо півтора дня в місяць і вимушено ремонтуємося вночі. У разі якогось нещасного випадку в першу чергу страждає керівник, а вже потім підприємство лишають ліцензії, забирають резерв. Що тоді робити далі?», – розводить руками Віктор Герасименко.

Чоловік просив у службовців активніше сприяти в залученні учасників на конкурс по автобусних маршрутах. На його думку, навіть відшкодування по пільговому перевезенню з міського бюджету не покриває витрати на послуги. 200 тис. грн. компенсації на 18 тис. пільговиків – сума суто формальна, а не реальні цифри.

Валентина Корабель

Очільниця ТОВ «Пассервіс» висловила прохання, аби ніжинські керманичі ввели в дію Закон про монетизацію пільг на проїзд. Таким чином, за її словами, можна буде відслідковувати пасажиропотік у міському громадському транспорті; бачити, пасажир якого сполучення їздить в автобусах: міського чи приміського. Перевізниця бідкається, що через низьку заробітну плату й її непідвищення масово почали звільнятися з підприємства водії.

«У зв’язку з різницею між діючим, розрахованим і поданим на затвердження тарифами, ми не можемо забезпечити якісне обслуговування маршрутів у місті, не розвиваємося, – розповідає керівник «Пассервісу». – Масово почали звільнятися водії, вони їдуть на заробітки (навіть 5 тисяч – мала для водія зарплата). У нас зараз 8 автобусів без водіїв, нема кому працювати. Протягом місяця звільнилось 10 чоловік. Нема за що зараз ремонтувати транспорт. На підприємстві було багато резервного транспорту, але через відсутність коштів на ремонт автобусів та дефіцит водіїв не можемо забезпечити населення якісними автотранспортними перевезеннями. Не знаю, як будемо працювати. Ми й хочемо надавати транспортні послуги, але чути нарікання в свій бік за те, що десь зірвали якийсь рейс або запізнився автобус, не хотілося б».

Що робити та куди рухатись?

Міський голова Анатолій Лінник, вислухавши, зауважив, що ситуацію потрібно врегульовувати й комплексно вивчати. Досвід Конотопу, на його переконання, навряд чи стане прийнятним для Ніжина. Адже, як зізнається він, вартість проїзду для школярів, графіки руху, обслуговування перевезень для пільговиків, стан транспорту – різняться від наших. Впровадження ж електронних квитків перевізники вважають дієвим кроком, що допоможе обрахувати пасажиропотік у транспорті й покладе край звинуваченням у непрозорості, сліпій наживі та нечесним оборудкам. Однак відповідальні за перевезення кажуть, за втілення таких заходів має відповідати міська влада, а не вони. Справа перевізника – перевозити.
«Водій має перевозити людей, а не думати про квитки, – зауважує Віктор Герасименко. – Замовник, виконавчий комітет, повинен забезпечити і збирання коштів, і продаж квитків і т. д. Це буде правильно. Не буде ажіотажу. До цього треба йти».

А зараз…

Зі свого боку, посадовці просять перевізників максимально забезпечити організацію перевезень пасажирів. Якщо виникнуть якісь проблеми та труднощі, останні мають інформувати про це транспортний відділ УЖКГ та Б. До слова, на 31 травня заплановане засідання робочої групи з вивчення проблемних питань та розробки правил користування міським пасажироперевезенням. У ході нього обговорюватимуться вищевказані проблеми й формуватиметься план дій з їх вирішення.

Джерело: nizhyn.pravdatut

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *