33598427_2012704698946881_6954635376120037376_n

У Ніжині відзначили 100-річчя Червоного Хреста

25 травня у Ніжинському міському будинку культури відбувся захід, присвячений 100-річному ювілею Товариства Червоного Хреста України, повідомляє Ніжинська міська газета “Вісті”

Доброта і милосердя об’єднали мільйони ентузіастів. Вони опікуються інвалідами, дітьми-сиротами, допомагають полегшити страждання жертв стихійних лих, катастроф, збройних конфліктів. Основною метою їх діяльності є захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань. Саме цих милосердних людей щиро вітали зі святом.
Історія організації Червоного Хреста в Ніжині розпочалась під час Другої світової війни. По місту стояли намети, де можна було отримати термінову медичну допомогу. 35 років організацію очолював Микола Красносільський. А ось уже майже 17 років вміло керує Червоний Хрестом Ніжина Наталія Саєнко.
У наші дні організація зіштовхнулася з труднощами. Осередки організації в регіонах продовжують працювати завдяки допомозі місцевої влади та спонсорів.
—Завдяки підтримки організація не припиняє діяльності, адже людей, які потребують допомоги вистачає. До того ж, сучасні гуманітарні виклики в Україні ставлять перед Товариством нові завдання, — зазначила Наталія Саєнко.
Голову Ніжинської міської організації Товариства Червоного Хреста України Наталію Саєнко та волонтерів ЧХ прийшли привітати міський голова Анатолій Лінник, заступники міського голови Сергій Дзюба, Ігор Алєксєєнко, секретар міської ради Валерій Салогуб, помічник народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат, депутат Чернігівської обласної ради Наталія Копицуя, депутат міської ради Олександр Шалай, заступник голови Ніжинської районної ради Наталія Березка, голова міської організації ветеранів України Лариса Алєксєєнко, а також представники місцевих осередків організації та установ, в числі яких соціальні працівники, підприємці, спонсори, волонтери, однодумці…
— Сьогодні ювілей найгуманнішої організації в світі. Допомагати людям — не професія, а поклик душі. Бажаю працівникам та волонтерам Червоного Хреста довгих років життя і нових звершень. Бажаю продовжувати бути взірцем людяності і милосердя, — підкреслив у своєму виступі міський голова Анатолій Лінник.
Захід проходив у святковій атмосфері. На сцену один за одним піднімалися гості, які дякували за плідну, невтомну та жертовну працю червонохрестівцям, щоразу наголошуючи на тому, що лише ті люди, які мають велике серце, можуть присвячувати своє життя допомозі іншим.
Грамотами від міського, обласного та Національного товариства червоного хреста, а також Чернігівської ОДА та Обласної організації ветеранів відзначено ряд соціально активних представників громади Ніжина за постійну участь в організації соціально-побутової допомоги малозахищеним верствам населення, утвердження принципів гуманізмуг, милосердя, сприяння розвитку благодійності і співпраці. Голові Ніжинської міської організації Товариства Червоного Хреста України Наталії Саєнко Тамарою Стратілат було вручено Почесну грамоту від народного депутата України Олександра Кодоли та подарунковий сертифікат на придбання ноутбуку.
Церемонія нагородження складалася з декількох частин, в проміжках між якими виступали вокальні й хореографічні колективи.
Було відзначено й тих, хто більше 20-ти років пропрацювали в Червону Хресті Ніжина, а це медичні сестри: Шишкан Ніна Миколаївна, Дьома Ольга Тимофіївна, Оліфіренко Лариса Андріївна, Кругляк Ольга Іллівна, Мохир Світлана Олексіївна та Майборода Тетяна Миколаївна. 43 роки трудового стажу і єдиний запис у трудовій книжці має Тронь Валентина Василівна. Це – жінка-легенда Ніжинського Червоного Хреста. Людина з великим милосердним серцем і душею, відкритому до співчуття.

Тетяна Марченко
фото автора

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *