20180523_153947

В ніжинській міській раді пояснили, чому затримався ремонт доріг

Журналісти сайту NizhynNews звернулися до першого заступника міського голови Григорія Олійника задля роз’яснення ситуації, що склалася в місті навколо ремонту доріг, з питанням, що хвилює багатьох жителів в нашому місті: Чому в Ніжині затримався ремонт доріг?

Зазначимо, що наразі в Ніжині досить жваво та завзято виконується ямковий ремонт асфальтного покриття. І майже кожен житель нашого міста мав змогу спостегіагти як, в тому чи іншому районі Ніжина ремонтується дорога. Ремонтні роботи можна спостерігати одночасно в різних куточках міста.

Починаючи розмову із журналістом Григорій Миколайович наголосив на тому, що хотілося б сказати про стан доріг в Ніжині взагалі.

«За попередні роки, під час виконання робіт по відновленню та ремонту асфальтного покриття в місті не виконувалася одна суттєва вимога – на дорогах має бути (в належному стані) система водовідведення. Про те, в Ніжині така система відсутня або ж пошкоджена майже на всіх ділянках доріг» – каже перший заступник міського голови.

Тож, як зазначив Григорій Миколайович, говорячи про ремонт доріг взагалі, хотілося б приділити увагу питанню: Чому в Ніжині дороги в такому, м’яко кажучи, неналежному стані. Зрозуміло, що якщо немає або ж несправна система водовідведення на дорогах, то вода з доріг нікуди не дівається, а залишається стояти на дорозі, що є неприпустимим, особливо в зимовий період, коли температура повітря мінусова. Це й призводить до того, що вода, тобто сніг, який підтав, потрапляє під асфальтне покриття, а коли надворі гарний мінус, ця вода замерзає і просто рве асфальт.

«Тож, поки в Ніжині не буде налагоджена система водовідведення, – каже перший заступник міського голови, – говорити про капітальний ремонт доріг не має сенсу, адже такі дороги чекатиме така ж участь, як і попередні.  З весни в весну матимемо таку ж саму ситуацію як і цього року, як то кажуть сніг зійшов, а разом із снігом і асфальт. Про те, міська влада досить активно працює над цим питанням. Це дуже серйозне і вартісне питання, і говорити про те, що його можна вирішити за один рік – це нереально».

Повертаючись до ямкового ремонту доріг, Григорій Миколайович, звернув увагу на дати, коли він розпочався.

Як пояснив Григорій Олійник: «Для того щоб розпочати ремонт дороги та зрозуміти ціну питання потрібно зробити обстеження асфальтного покриття. Зрозуміло, щоб зробити обстеження потрібно щоб зійшов сніг. Тож, як тільки зійшов сніг, а він хоч і зійшов за три дні, та досить пізно, було комісійно обстежено всі вулиці міста Ніжин. Відбувалося це 3-4 квітня. Комісія працювала близько тижня, робилися заміри, дефектні акти, задня того, аби сформулювати об’єм робіт, оцінити, а потім під цю суму оголосити конкурс. Вже 12 квітня був оголошений конкурс. І вже після того, як було витримано всі процедури тендеру згідно чинного законодавства 2 травня було проведено аукціон. В цей день і відбулася кваліфікація переможця.

Після цього, тендерна процедура включає:  п’ять днів – розгляд, п’ять днів – оскарження. І як тільки були витримані всі процедури згідно чинного законодавства, відразу виконавці приступили до роботи”.

Перший заступник міського голови зазначив, що ямковий ремонт доріг в Ніжині закінчиться приблизно за два тижні, про те наголосив, що такий ремонт проходитиме тільки на дорогах, задіяних в русі громадського транспорту міста, оскільки, коли були проведені всі обстеження та зроблено розрахунки, сума на ремонт доріг значно перевищувала очікувану, склавши 7,6 млн грн.. Тож, поки що ремонтуються дороги місцевого значення.

А міська влада працює над тим, як в Ніжин забезпечити належним водовідведенням задля того аби розпочати вже капітальний ремонт доріг.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *