20180517_101450

Кому в Ніжині заважає вартість проїзду – 4,50 грн?

Поділитися

Ніжин не задовольняє вже й така вартість проїзду як і була. 17 травня під стінами Ніжинської міської ради відбулося віче. Присутні вислухали доводи організаторів. Як зазначав один із організаторів віче, Ніжинська міська вдала рішенням виконавчого комітету залишила вартість проїзду в Ніжині такою як і була тільки через те, що на сьогодні, тобто на 17 травня, було заплановано віче під стінами Ніжинської міської ради.

Про те, в стінах ніжинської міської ради вже давно говорили про те що, до обліку пасажиропотоку Ніжина потрібно залучити, так би мовити третю особу, тобто уповноважений орган, який провів би такий облік. Так як, деякі активісти звинувачують представників влади міста в лобіюванні інтересів перевізників, міська влада й вирішила піти на такий крок, аби задовольнити всі поставлені перед владою міста питання.

Провівши облік пасажиропотоку, установа надасть вже свої розрахунки вартості проїзду, і тоді вже просто не логічно буде з боку громадськості висловлювати якісь звинувачення міському голові Ніжина, коли вартість проїзду сягне позначки, наприклад 6 грн. Так як і з боку перевізників в сторону міської влади та виконавчого комітету міста неприпустимими будуть якісь претензії щодо нерентабельності пасажироперевізної галузі  Ніжина, коли така вартість складе, наприклад, 3 грн.

На віче був присутній мер міста Конотоп, який відомий своєю жорсткою позицією стосовно підняття вартості проїзду в своєму місті. Про те, як зауважив Артем Семеніхін, міський голова Конотопа, на ваги ціни на проїзд в любому випадку потрібно ставити інтереси громади. Проте, встановлюючи вартість проїзду потрібно не забувати і про потреби самої пасажироперевізної галузі, щоб не просто зберегти таку галузь як вона є, а й дозволити розвиватися та удосконалюватися.

Значущим є й той факт, що на даному етапі в Ніжині проблем із надання послуг по перевезенню пасажирів громадським транспортом немає.

На минулому засіданні виконавчого комітету міський голова вкотре наголосив на тому, аби користувачі громадським транспортом Ніжина не замовчували свої претензії  щодо надання послуг перевізниками та водіями маршруток, а зверталися до міської ради із відповідними заявами, аби міська рада могла відповідно реагувати по факту.

Тож, шановні жителі та гості Ніжина, якщо у вас є претензії до надання послуг  перевезення пасажирів в громадському транспорті Ніжина, повідомляйте про це міську раду, і відповідні органи обов’язково відреагують.

Міська рада завжди готова йти на зустріч жителям міста, про те, задля отримання результату  такі кроки мають бути взаємними.

Повертаючись до питання перевезень в Ніжині: три маршрути в місті чекають вже не перший місяць на свого «власника». Конкурс  триває, проте бажаючих надавати послуги по даних маршрутах немає.

17 травня, в сесійній залі від жителів даних мікрорайонів лунали заклики про те, що їх влаштує люба більш-менш розумна ціна, аби тільки автобуси їздили по цих маршрутах. І знову, хтось десь вигукував, що у всьому винен міський голова. Про те, всім відомий вислів: критикуючи дій!, мабуть для декого далекий. У Ніжині є і приміські маршрути, перевізники яких критикують внутрішніх перевізників міста за спробу скоригувати вартість проїзду до більш-менш економічно обґрунтованого, в той час, коли самі за останній рік неодноразово піднімали вартість проїзду. Про те, як то кажуть, – «за собою не видно». А от пропіаритися  на ситуації, яка склалася, то це тільки дайте. Критикувати ми вміємо, тільки мало хто володіє такими якостями, як самокритичність.

До того ж, цікаво, чому ніхто не збурювався, коли піднімалася вартість проїзду на позаміські маршрути. Чи може жителі Ніжина не користуються таким транспортом, не їздять в ту саму Лосинівку, Вертіївку, Крути, Малу Кошелівку.  Таких маршрутів, які йдуть із Ніжина переповнені кожного для до прилеглих сіл дуже багато, і ціна на проїзд там в бік збільшення «не пасе задніх». Про те, на це незадоволених не знайшлося, як і ще на багато чого.

Зараз хтось говорить, що збережена вартість поїзду 4,50 – це заслуга громади міста. То чия ж тоді буде заслуга, коли незалежний інститут вирахує вартість більшу ніж запропонована була перевізниками. Будемо їздити по стільки, скільки постановить  інститут, чи знову будемо збирати пікети та звинувачувати в усьому міську владу, спостерігаючи за тим як розвалюється налагоджена на досить непоганому рівні пасажироперевізна галузь Ніжина.

One Comment

  1. Дуже дивним є той факт, що до сесійної зали в місті Ніжині зявився мер Конотопа разом з активістами міста. Шана і повага йому за те, що він хоче поділитися своїм досвідом, але це повинно проходити і іншій обстановці і при інших обставинах враховуючи, що він є мером іншого міста. При цьому повинно братися багато факторів міста до уваги, при наданні таких порад і даний випадок виглядав дуже недоречним. Ось саме із таких випадків і складається враження про осіб органів влади, їх знання та розуміння свого місця в системі влади, самокритики і поваги до себе, як до влади.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *