51015_marshrutka

Вартість проїзду в Ніжині залишається незмінною

16 травня під час засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради на розгляд виконавчого комітету було винесено проект-рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету №116 про встановлення тарифів на перевезення пасажирів громадським транспортом».

Таким чином, підтримавши даний проект-рішення одноголосно, виконавчий комітет Ніжинської міської ради зберіг для ніжинців діючі тарифи. А це означає, що на даний момент вартість проїзду в Ніжині залишиться незмінною.

Проте, під час засідання виконавчого комітету обговорювалося питання, яке наразі турбує багатьох мешканців нашого міста – облік пасажиропотоку, який є одним із важелів впливу на вартість проїзду в місті.

Збурюючи громадськість Ніжина, лунають заклики про те, що пасажироперевізна галузь міста в руках монополістів. Про те,  як зазначив депутат міської ради голова комісії по законності Олег Щербак, про яку монополію може йти мова, коли в Ніжині на даний момент три окремі перевізні фірми надають послуги по перевезенню пасажирів: ТОВ «Пассервіс» – маршрут № 7, 14, 15, 39, ПП «Омнібус Н» – маршрут № 1, 2, 16, 5, ФОП Супруненко – маршрут № 8, додатково № 3. Нещодавно послуги по перевезенню пасажирів по маршрутах № 11, 12, 13 надавало ТОВ «ГраАль», та з причин недотримання умов договору, договір із перевізником був розірваний.

Міський голова Анатолій Лінник нагадав про те, що наразі триває конкурс на перевезення по маршрутам № 11, 12, 13, в якому можуть взяти участь всі бажаючі перевізники не тільки нашого міста, області, а й всієї України. Та, поки що, жоден із перевізників, як міських так і приміських маршрутів, в тому числі і з числа перевізників України, не виявив бажання взяти в ньому участь.

Тож, постає питання, чому ті, хто називають ніжинських перевізників монополістами, маючи в своєму автопарку автобуси, не хочуть йти на ринок перевезень в Ніжині.

Можливо тому, що не все там настільки привабливо та прибутково. Всім відомо, що хвиля підвищень проїзду прокотилася по всіх містах України. І говорити про те, що в Ніжині піднімається проїзд безпідставно, як мінімум не логічно. Адже, є методика розрахунку вартості проїзду, і тільки згідно цієї методики вираховується ціна на проїзд. До складової цієї методики входить і пасажиропотік міста.

«У Чернівцях зараз проходять масові акції протестів та страйків з боку перевізників міста. Значна кількість пасажирського транспорту не виходить на маршрут. Той транспорт, який працює перенавантажений і не задовольняє в повному обсязі потреби жителів міста. Перевізники вимагають корегування тарифів на проїзд  до економічно-обґрунтованого» – повідомив депутат міської ради Олег Щербак.

Про те, в Ніжині перевізники на такі радикальні кроки не йдуть, хоча і продовжують перевозити пасажирів за економічно невигідним тарифом. Міська влада намагається знайти вихід із даної ситуації, задовольнивши як потреби жителів Ніжина так і потреби перевізників, які надають свої послуги в місті на належному рівні та перевозять безкоштовно та бездотаційно відповідні пільгові категорії жителів Ніжина та надають послуги по перевезенню школярів за 1 грн. Нагадаємо, що пільговиків, які мають право на безкоштовне перевезення в Ніжині близько 5 тисяч, учнів – близько 7 тисяч.

Деякі активісти Ніжина неодноразово висловлювали недовіру до цифр, які закладені в облік пасажиропотоку Ніжина. Тож, міською владою було вирішено думку громади підтримати, та звернутися до одного із державних інститутів, який зробить для Ніжина розрахунок такого пасажиропотоку. І визначить ціну проїзду.

За попередніми зверненнями, перший заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що вже є перші цифри, які озвучив один із таких інститутів, за свої послуги. Так, вартість одного дня обліку пасажиропотоку в Ніжині складатиме близько 200 тис грн.. Така установа є державною, та на законних підставах, маючи відповідні дозвільні документи, надасть свої розрахунки пасажиропотоку Ніжина, які і будуть прийняті до уваги в розрахунку тарифу на проїзд.

Та, потрібно пам’ятати про те, що ці дані, обов’язково вплинувши на розрахунок вартості проїзду, можуть не задовольнити потребу громади міста. Адже, ніхто не зможе вплинути на розрахунок, і вартість проїзду може бути як нижчою від нинішньої, так і значно вищою.

Отже, поки що, їздимо по 4,50. А міська рада вирішуватиме, звідки найближчим часом взяти 200 тис грн. для того щоб оплатити послуги державної установи, яка надасть свої корективи в вартість поїзду в Ніжині.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *