9-40

Жителі Ніжинського району проходитимуть діагностику в райлікарні на новому сучасному обладнанні

Днями на новому апараті пройшли обстеження перші хворі. Як розповів головний лікар райлікарні Микола Діденко, УЗД-апарат коштує майже 824 тис. грн.  Основна сума коштів на його придбання  – 800 тис. грн. була виділена як субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій згідно розпорядження Кабінету Міністрів, прийнятого у грудні минулого року. Співфінансування з районного бюджету склало 23,9 тис. грн… Закупівля проводилась через систему «ProZorro».

Микола Петрович подякував народним депутатам Олегу Дмитренку, Олександру Кодолі, депутату обласної ради Миколі Дейкуну, які сприяли виділенню державних коштів, а також голові районної ради Олені Панченко та голові райдержадміністрації Ніні Бондаренко.
Заступник головного лікаря, хірург Михайло Фанта, який перший освоїв роботу на цій діагностичній системі, розповів, які переваги у діагностиці дає нова техніка: “Не скажу, що апарат УЗД, який ми використовували раніше, був поганий. Та  Qbit 7 – це зовсім інший рівень. Так, ніби раніше ви їздили на “Жигулях”, а потім пересіли на “Мерседес”.

Апарат забезпечує значно кращу якість діагностики, дозволяє бачити зображення органів з відмінною якістю і деталізацією. Chison QBit 7 можна використовувати в хірургії, терапії, неврології, гінекології. Він дозволяє проводити, наприклад, діагностику органів черевної порожнини, щитовидної залози, судинної системи. Апарат має різні датчики для кожного виду діагностики”.

Для хворих нове обладнання дасть можливість одержати більш точний діагноз, у ряді випадків не їхати на подібне обстеження у Прилуки або Чернігів. У складних випадках зображення можна передати для консультації обласним фахівцям.
Результати діагностики постійно зберігаються в пам’яті апарата, що дозволяє порівняти їх через певний час і оцінити динаміку стану здоров’я хворого.
Незабаром лікарі терапевт та гінеколог пройдуть відповідне навчання, орієнтовно воно триватиме протягом місяця, і зможуть ефективно використовувати нову техніку.

Джерело: uezd.com.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *