19 квітня під час засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради було прийнято рішення «Про запровадження послуги із патронату над дитиною», повідомняє сайт “НЕЖАТИН“
Від тепер і в Ніжині діятиме нова форма влаштування дітей-сиріт.
Як зазначила начальник служби у справах дітей Наталія Рацин: «Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки не було».
Суть справи у тому, що дитина поселяється на певний час у звичайну сім’ю. Це можуть бути діти з дитячого будинку або з неблагополучних сімей, вилучених тимчасово до з’ясування ситуації. Після того, як дитина одержить необхідну соціaльно-психологічну допомогу в патронажній сім‘ї (наприклад, у зв’язку з залишками стресу від виявленої батьками жорстокості), вона повертається до своєї кровної сім’ї, якщо в ній змінилися умови.
Сім’я, що побажала стати патронатною, проходить обстеження й попереднє навчання. Вона повинна бути відкритою для постійного контактy з психологом і соціальним працівником; можливий контакт такої сім’ї з рідною сім’єю дитини для побудови спільних перспектив її майбутнього життя.
В Ніжині такою сімєю стала сімя Алли та Олександра Аверянових. Дана сімя пройшла відповідні курси навчання, за результатами якого патронатні вихователі отримали відповідні рекомендації та статус патронатної, і вже може приймати дітей на виховання.
Як зазначив під час засідання заступник міського голови Ігор Алєксєєнко: «Патронатне виховання може служити й формою допомоги сім’ям, що потрапили у важку життєву ситуацію, наприклад, якщо батько чи мати мають за станом здоров’я лягти до лікарні на тривалий час, а дитину не має із ким залишити, то такий варіант, як патронатна сім’я для таких ситуацій також може розглядатися».
Діти можуть розміщуватися в сім’ї патронатних вихователів на термін до одного місяця, можуть на термін до шести місяців, іноді й періодично на декілька днів (вихідні дні, канікули).
Патронатний вихователь знаходиться на роботі, одержує заробітну плату й соціальні гарантії. Але це не звичайна професія, це робота протягом 24 годин на добу з дітьми, які перенесли трагедію, що відстають з ряду причин у розвитку, не можуть часом обслужити себе, не знають норм поведінки в суспільстві. Тож патронатні вихователі – це ще й люди, що володіють душевним теплом, здатні виявити турботу, увагу.
На засіданні йшлося про те, що вихователь та його помічник отримуватимуть заробітну плату у розмірі 7,5 тис грн., а також 2-3 прожиткові мінімуми на одну дитину.
Вже з наступного четверга до такої ніжинської сім’ї почнуть влаштовувати дітей, і однією іх таких діток, які потрапили у складну життєву ситуацію стане Діана Єсипенко, матір якої позбавили батьківських прав.
Зазначимо, що на сьогодні в Україні вже є вже 27 патронатних родин, 28 стала сім’я із Ніжина.
Джерело: nezhatin