1-30-1200x799

У Ніжині міська влада дізнавалася про проблеми освіти

15 березня в Ніжинському будинку дітей та юнацтва відбулася зустріч представників міської влади на чолі з міським головою Анатолієм Лінником, з представниками управління освіти, головами профспілок навчальних закладів міста – шкіл та садочків Ніжина.

На початку зібрання Анатолій Лінник  зачитав ряд статистичних даних стосовно грошового забезпечення освіти і міста в цілому.

Зокрема голова профспілки ЗОШ №17 задала два питання: стосовно лікарняної каси і можливості виводу цих коштів назад без звернення до лікарів,  друге питання з приводу пільгового проїзду школярам на період функціонування пришкільних таборів в червні місяці.

Анатолій Валерійович відповів, що дані питання потребують додаткового опрацювання, тому відразу надавати чітку відповідь немає змоги.

Голова профспілкової організації Володимир Сорокін наголосив на необхідності пошуку додаткових коштів на оптимізацію в галузі освіти без закриття навчальних закладів, також зауважив, що процентні надбавки за вислугу років бажано переглянути на користь тих педагогів, які багато років віддали педагогічній діяльності.

Наприкінці зустрічі начальник Управління освіти Станіслав Крапив’янський зазначив: «Діалог  завжди позитивно впливає на розуміння того, що відбувається в окремій галузі. Дуже важливо почути один одного. З одного боку ми – освітяни, з іншого влада – це прямий діалог без можливості зародження чуток. Самим важливим питанням сьогодні було фінансування галузі. Освіті хронічно не вистачає коштів, і ці кошти держава не збирається нам давати, перекладаючи всю відповідальність на місцеві бюджети, але місцевий бюджет не спроможний виконати подібний обсяг фінансових навантажень.

Сподіваюсь, керівники профспілкових організацій, які сьогодні були присутні на зустрічі, донесуть інформацію до своїх колективів, і ми разом знайдемо шлях подолання значущих для освітян проблем.

Ми і надалі будемо віднаходити шляхи порозуміння між Ніжинською владою і освітянами міста».

Лілія Журко для сайту Нежатин

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *