7359911febcb236

“Шлюб за добу” в Ніжині

Сьогодні, 28 лютого, в стінах міської ради на початку чергового пленарного засідання Ніжинської міської ради заслухали представника проекту «Шлюб за добу». Представник детально розповів про переваги такого проекту та про значні надходження до бюджету міста, які може отримати місто шляхом втілення в життя даного проекту.

Ще в 2016 році влада розпочала процес переписування сімейного законодавства в Україні. Першим етапом став запуск пілотного проекту, що надає можливість зареєструвати «експрес-шлюб» безпосередньо в день подання заяви.

У травні 2016 році у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо приведення їх у відповідність з європейськими стандартами» (№4605). Уже 13 липня 2016 року Розпорядженням Кабінету Міністрів розпочався пілотний проект з реєстрації шлюбу протягом однієї доби. А 27 липня 2016 року з’явився Наказ Міністерства юстиції «Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу».

Як наголосив представник проекту, можливість отримати «штамп в пасторі» в день подання заяви вже запроваджено в шести містах України. Такий проект зарекомендував себе лише з позитивної точки зору.

Передбачається наступна процедура реєстрації шлюбу в містах реалізації проекту:

– заявники можуть самі обрати місце та час реєстрації;

– між організатором та заявниками укладається письмовий договір;

– реєстрація шлюбу здійснюється на території організатора, який і видає свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Організатором може виступати державне або комунальне підприємство.

Міський голова Анатолій Лінник запропонував, якщо Ніжин погодиться на даний проект, проводити процедуру реєстрації шлюбу в приміщенні холу Ніжинського Будинку культури.

Таким чином, для реєстрації шлюбу у межах проекту потрібні лише паспорти осіб, які планують одружитися, та, як зазначив представник проекту, мінімум 1500 грн. для оплати послуг реєстрації. Було зазначено що вартість послуг залежить і від дня та часу проведення, тобто, якщо це вихідні або святкові дні, то вартість послуг буде значно вищою. Представник додав, що максимальна вартість таких послуг становить 6000 грн.

Довідково: Окрім пропозиції зареєструвати шлюб поспіхом, ще пропонується організувати протягом дня розлучення. У документі йдеться: «Шлюб розривається в день подання відповідної заяви або в інший робочий день органу державної реєстрації актів цивільного стану, обраний подружжям, якщо вона не була відкликана». До того ж передбачається можливість розірвання шлюбних взаємин в органах реєстрації актів цивільного стану, «незалежно від наявності у подружжя дітей, спору щодо їх утримання, місця проживання, участі у забезпеченні нормальних умов життя тим з батьків, хто буде проживати окремо, умов здійснення ним права на особисте виховання дітей, а також наявності між подружжям майнового спору».

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *