DSC_0978 26022018

У Ніжинському районі відбулось свято національних культур

23 лютого у районному будинку культури за підтримки районної державної адміністрації вперше відбулось свято національних культур «Пам’ятайте своє коріння та сплітайте єднання вінок». Ініціатором обласної акції стала провідний методист із зарубіжних зв’язків та національних меншин КЗ «Обласний центр народної творчості» Поліна Борщенко.

У своєму вітальному слові вона зауважила, що Ніжинський район перший в області організував захід, котрий об’єднує українців з усіма народами світу, знайомить з культурою та традиціями національних меншин, котрі все своє життя живуть поруч з нами і своєю батьківщиною вважають Україну.

Представників різних етносів, віросповідань, вихідців зі сходу і заходу, півночі і півдня, які говорили українською, російською та іншими мовами завжди об’єднувала спільна мета – боротьба за Україну. Так було у часи Другої Світової війни, так відбувається і сьогодні. Присутні у залі вшанували хвилиною мовчання представників різних національностей, котрі віддали своє життя за Україну, а також наших земляків.

На території Ніжинського району зареєстровані та проживають 87 чоловік, що належать до меншин різної національності (вірмени, таджики, роми, лезгини, молдавани тощо), у селах Безуглівка, Талалаївка, Крути, Данина, Паливода, Перебудова.

На святі були представлені деякі родини. Присутні у залі мали можливість почути про їх традиції, родинні зв’язки, а головне –побачити творчі здібності їх талановитих дітей, котрі танцювали, співали, декламували вірші, демонстрували спортивні досягнення.

Ромів представили родини Бублик та Золотарьових, вірмен – сім’я Оганян ( тренер з вільної боротьби Сергій Антонян), азербайджан – родина Мустафаєвих, афганську національність – сім’я Сатарі . Ассирійську національність представили гості свята – співак Аветіс Балаянц та танцювальний колектив «Позитивчик» ( керівник Галина Арвахі). Українську культуру – зразковий хореографічний колектив «Полісяночка» районного будинку культури ( керівник Марія Михальська).

Очільники району – голова райдержадміністрації Вячеслав Івашин та голова районної ради Олег Бузун усіх учасників та гостей заходу відзначили солодкими подарунками та подякували за чудове свято, котре дозволило познайомитись ближче з побутом, культурою, традиціями тих національностей, які вже десятиліттями проживають на території нашого району. Започаткований захід обов’язково стане традиційним, – зауважили посадовці.

Сценарій заходу розробила директор районного будинку культури Світлана Мунтянова, виконавці: методист з питань релігії та роботи з національними меншинами Ніна Хребто та всі працівники районного будинку культури.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *