30082017_vidhody

СОРТУВАТИ І ПЕРЕРОБЛЯТИ! ЧИ ГОТОВІ НІЖИНЦІ ДО ТАКИХ ЗМІН?

З 1-го січня 2018 року набув чинності пункт “і” ст. 32 Закону України “Про відходи”, що передбачає заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Цей документ має сприяти роздільному збору відходів. Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за яким ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.

В Ніжині, комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» система роздільного збирання сміття почала впроваджуватись набагато раніше. Ще минулого року разом зі встановленням сучасних сміттєзбиральних майданчиків поруч почали монтувались спеціальні контейнери. Вони являють собою сітчасті ємності жовтого кольору для роздільного збирання відходів з відповідними вказівними табличками. Цими контейнерами збирається сміття по чотирьом категоріям: скло, пластик, метал та папір. Також, подібні контейнери встановлені в кожному сміттєприймальному пункті міста, а поруч з ними є інформаційні таблички, які  допомагають швидше зорієнтуватись кожній людині ,що куди викидати. Окремо встановлені ємності для збору елементів живлення.

сортуй

Яка користь в сортуванні сміття? За кілька останніх десятиліть сміття перетворилося на глобальну проблему людства. В океанах утворюються цілі острови з пластику та іншого непотребу. Розвинені країни вже давно взялися за розв’язання цієї проблеми, почали переробляти свої відходи, і у багатьох країнах ЄС це прибутковий бізнес. Зменшити кількість сміття допоможе його сортування на первинному етапі. Бо лише сортовані відходи можна переробляти. Якщо скидаєте все в одну купу, багато сировини втрачає свою цінність. Тож сортування має починатися вже в ваших оселях.

КП «ВУКГ» робить поки що перші кроки у вирішенні питання щодо роздільного сміттєзбирання, але є вже досить вагомі результати. Спеціально для сортування сміття створений цех, де працівники вручну сортують відходи. Тільки за 2017 рік до міського полігону по захороненню твердих побутових відходів не завезено 343,5 тони сміття, а відсортовано та віддано на переробку, щоб дати цим відходам друге життя.

Досить прикро чути від деяких громадян висловлювання типу: «Навіщо воно нам?», «Нам і так добре», або ще гірше «А де сміття?», « У нас його взагалі немає». Свідомість людей дуже важко змінити, вони настільки звикли так жити, що навіть не бачать сміття на полях, в лісах, на узбіччях доріг ,тощо, або самі викидають його там і при цьому не усвідомлюючи що роблять, бо вони так звикли. Цей світогляд людей не відповідає нормам цивілізованого суспільства, а також культурі викидання сміття в Європі. Починати змінювати його потрібно з дитячого віку. Зараз існує багато освітніх програм, де дітей, практично, вже з дитячого садку привчають, як правильно сортувати та куди викидати сміття. Для наочного прикладу в багатьох школах та дитсадках України встановлюють спеціальні імітаційні та справжні контейнери для роздільного сміття різного кольору. Проводяться уроки з охорони екології. Наше рідне місто не повинно бути винятком. Екологічне виховання потрібно впроваджувати і в Ніжині, у всіх навчальних закладах. Дуже важливим є те, що знаючи і розуміючи користь роздільного збору, діти зможуть правильно навчитись сортувати та викидати сміття в спеціалізовані контейнери.

Слід пам’ятати, що відповідальність за чистоту нашого міста несе не тільки міський голова, виконавча влада, депутати, комунальні служби, а і кожен громадянин. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля та охорони екології міста, то і станемо жити чистіше, а, отже, здоровіше і краще.

З повагою, керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман

unenizh.org.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *