DSC_1757-768x430

Ніжинський спорт має перспективи і є чим пишатись

Якими є досягнення та головні проблеми розвитку спорту та фізичної культури в Ніжині? Про це говорили 23 лютого у міськраді, в колі тих, для кого спорт став одним із головних напрямків роботи в житті. Цього дня зустрілись  заступник міського голови Сергій Дзюба, начальник відділу спорту Павло Глушко, директори спортивних шкіл, центрів та тренери. Був присутній й депутат міськради Констянтин Смалій, один з організаторів даної зустрічі.

На засіданні було зазначено й про те, що спорт у Ніжині розвивається і лише за минуле півріччя у місті було зареєстровано 4 Федерації: боксу і кікбоксингу – голова Олександр Шалай; шахів – Сергій Охонько; вільної боротьби – Сергій Дзюба; дзюдо – Констянтин Смалій.

Далі ж почалась розмова про досягнення й проблеми. Саме з цих відомостей мають сформуватись плани на 2018 рік.  Констянтин Смалій зауважив,  для Ніжина є великим досягненням, те що наша спортсменка, 17-річна Наталія Чистякова займає 19 місце в офіційному світовому рейтингу дзюдо.

Окрім того, в Ніжина багато досягнень по всім іншим видам спорту. Ніжинська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа виховує переможців в дев’яти видах спорту і про це свідчать результати минулого року. Та й за два місяці цього року ми вже маємо чемпіонів і призерів у першості з боксу. Директор футбольної школи Юрій Таран зауважив, що вперше, в цьому році школа за підтримки відділу спорту, ввійшла у дитячу футбольну Лігу України. Вже вдруге підписаний договір з академією «Динамо-Київ», і ніжинські юні кращі футболісти  продовжують там навчання. У молодіжній команді вже є троє вихованців дитячої футбольної школи. Голова Ніжинського місцевого осередку ФСТ “Спартак” Павло Кудлай зазначив, що вже починається відбір на Чемпіонат України, після чого визначатимуться спортсмени, які поїдуть на Чемпіонат світу з хортингу, який проходитиме у Латвії. Проблемним є лише питання фінансування, адже мова йде про не одну сотню євро. Та це має вирішитись з допомогою спонсорів. Втішним є і те, що з’явилось багато бажаючих займатись вільною боротьбою. Цього року виявили бажання займатись цим видом спорту й 4 дівчинки.

Чудові результати у Ніжина й по іншим видам спорту. Тренери стверджують, що наполегливо готують своїх вихованців до обласних та Всеукраїнських змагань. От тільки жартують, що на наступну олімпіаду від України поїде Кабмін, адже не буде кому тренувати при нинішньому фінансуванні і відношенні до тренерів. Люди працюють на ентузіазмі. Констянтин Смалій зауважив, що тарифну сітку місцева влада змінити не може та можна перейняти практику інших міст. Можна підготувати положення або ж проект рішення щодо того, аби виділити кошти на преміювання декількох кращих тренерів за результатом року. Неодмінно, треба спробувати це зробити.

Вирішувати треба питання і щодо ремонтів приміщень спортивної школи. Так будівля КДЮСШ, що знаходиться в центрі міста по вулиці Московській, вже «розвалюється». Капітальний ремонт коштував би бюджету міста більше 700 000 грн. Таких коштів немає. Та є альтернатива – створити закриту залу для занять олімпійським видом спорту, пляжним футболом, і це обійшлось би в половину дешевше. Таких в Україні нині лише дві зали, тому таку пропозицію нині міськрада розглядає. Ремонту потребує і школа шахів. По можливості фінансування, зараз вже деякі роботи зроблені, що дозволяє проводити там обласні турніри. Закуплено було й додаткові набори шахів. Зараз же необхідно докупити столи, орієнтовна вартість яких – 40 000 грн.

Керівництво дитячої футбольної школи нарікало на ганебний стан запасного поля, що знаходиться біля стадіону «Спартак». Там в теплий період року проводяться тренування, але якість покриття поля створює великі незручності для юних спортсменів. Радує лише те, що на території школи продовжується облаштування поля зі штучним покриттям.

Проблеми спорту, як і інших сфер вирішує тільки фінансування. Саме про нього звітував начальник відділу Павло Глушко.

У минулому році на спорт було виділено 790 000 грн.  150 000 з них було  витрачено  на придбання спортивного інвентаря та проведення загальноміських заходів. По видам же спорту: на футбол – 300 000 грн, на дзюдо –  61 000 грн, на баскетбол –  50 000 грн,  40 000 грн на самбо, 38 000 грн на волейбол, 20 000 грн. на міні-футбол, 17 000 на  легку атлетику, на туризм –  14 000 грн. і  12 000 грн. на шахи.

У цьому ж році на фінансування спорту з міського бюджету виділено на перше півріччя 400 000 грн. З них 100 000 грн буде витрачено на закупку спортивного інвентарю, 175 000 грн. – на участь в турнірах футбольної команди ДЮСШ «Динамо». Залишається лише 100 000 грн. для інших видів спорту на участь у змаганнях. Тож міським головою Анатолієм Лінником, заступником міського голови Сергієм Дзюбою та начальником відділу спорту Павлом Глушком було вирішено, поки не буде збільшено фінансування, виділяти кошти тільки на офіційні змагання, такі як Чемпіонати області, України та Європи.

Говорили тренери-викладачі спортивних шкіл ще про один немалозначимий нюанс: «Ми працюємо з дітьми з малечку і нам приємно бачити плоди своєї роботи. Але приходить час, коли дітей, що мають дійсну величезну перспективу доводиться віддавати на навчання до спортивних навчальних закладів інших міст, адже вони мають продовжувати розвиватись після набуття рівня, який може надати наше місто. Після цього нашими вихованцями починає займатись інший тренер. І дитина, вже виступаючи на змаганнях за Київську область або за місто Чернігів, отримує залік на їх рахунок, а не на рахунок рідного міста. Забувають і про перших тренерів.  Все це можна було б виправити, якщо б місто фінансувало участь у змаганнях  своїх вихідців, підписавши з іншою міською або обласною школою відповідний договір. Але знову ж таки, повертаємось до питання фінансування».

Тож, ніжинський спорт має перспективи і нам є чим пишатись. Нинішньою задачею для тренерів нашої спортивної молоді продовжувати виховувати в них сильний дух і готувати до перемог. Влада ж має раціонально розподіляти кошти на види спорту, робивши пріоритет на результативність, якщо є перспектива, що команда або окремий спортсмен дійсно готовий достойно представити місто на рівні обласних змагань і вище. Адже спортивне майбутнє потребує достойного фінансування і це збільшуватиме рейтинг Ніжину.

джерело :nezhatin.com.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *