a8928cf4615eb2cd1a32824d0bc13456

СЬОГОДНІ — ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ: ЩО ВАЖЛИВО ЗРОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Остання неділя Масляної в 2018 році припадає на сьогодні, 18 лютого. І саме цей день особливо важливий для християн східного обряду, адже називається він Прощена неділя.

Прощена неділя передує Великому посту, який цього року починається 19 лютого, тому що входити в піст треба з чистою совістю. Спочатку потрібно примиритися з людьми, а потім шукати можливість примиритися і з Богом. У цей день просять пробачення і прощають всім накопичені образи.

Традиції свята

З давніх-давен в цей день існувала традиція просити прощення. Зазвичай одна людина говорить: «Прости мене!», а інша відповідає: «Господь тебе простить, і я прощаю. І ти мене прости!». Вважається, що таким чином висловлюється сподівання на прощення Боже і скидається вантаж людських образ.

За традицією, в цю неділю віруючі просять вибачення і у всіх своїх домочадців і знайомих – щоб приступити до посту з доброю душею, що не тримаючи гніву на ближніх.

В цей день в церкві людям відпускаються їхні гріхи. Після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та прихожани взаємно просять один у одного пробачення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

У цей день люди традиційно ходять до родичів і висловлюють шану батькам.

Прощена неділя називається також Сиропустною, так як після неї вже не можна вживати в їжу молочні продукти.

Сьогодні треба обов’язково накрити святковий стіл, приготувавши млинці. Вважається, що їсти млинці в цей день треба як мінімум 7 разів – за кількістю днів Масляного тижня.

Молоко, сир, сметана, вершки і риба, ікра на столі повинні бути в достатку. Це вірна ознака того, що весь рік буде багатим і успішним для цього будинку.


Також у Прощену неділю прийнято приходити на могили до покійних і приносити млинці, щоб вибачитися перед тими, з ким уже не можна побачитися.

У народі в Прощену неділю було прийнято митися в лазні – разом з душею очищати тіло.

Що не можна робити в Прощену неділю

У Прощену неділю не можна відмовити в прощені тому, хто просить. Потрібно від душі прощати тих, хто просить нас про це.

У цей день не можна думати про погане, скаржитися, дратуватися, вступати в конфлікти і провокувати їх.

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь. Також весь Масляний тиждень існує заборона на м’ясо і м’ясні продукти.

За матеріалами «Обозреватель»

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *