20180215_100321

На Мигалівці та Кручі буде новий перевізник?

В Ніжині набирає обертів конфлікт між перевізником 11, 12 та 13 маршрутів та жителями районів міста, де даний перевізник здійснює перевезення.

Вчора, 14 лютого вкотре, в стінах Ніжинської міської ради жваво обговорювали питання по невиконанню перевізником «ГраАль» своїх обовязків. До міської ради прийшло майже півсотні жителів мікрорайону Мигаліква. В людей вже просто увірвався терпець, тому зверталися до депутатів міської ради на підвищених тонах.

Ситуація триває не перший рік. Але звертатися із скаргами на перевізника до міської ради люди почали в вересні минулого року. Перевізник злісно не виконує своїх обов’язків, – кажуть жителі даних мікрорайонів, – постійно порушує графік перевезень, перший рейс взагалі може затриматися на 30-40 хвилин. Оскільки, кінцеві зупинки даних мікрорайонів досить віддалені від центру міста, то у людей просто немає іншої можливості діставатися на роботу або на навчання. Тож, доводиться або запізнюватися на роботу або ж їхати на таксі, а це не дешеве задоволення. До того ж, люди наголошували на тому, що у даного перевізника автобуси в неналежному стані, м’яко кажучи. Один за одним ніжинці розповідали, як небезпечно себе почувають їдучі в проіржавілих автобусах, в яких то колесо відвалиться під час руху, то через проіржавілі двері взагалі асфальт видно. Люди вимагали негайної зміни перевізника, оскільки зрозуміли, що на цього перевізника жодні важелі впливу не діють. До речі, на всі запрошення комісій з приводу роз’яснення даної ситуації перевізник не реагує. На контакт ні з людьми, ні з міською владою перевізник не йде. Люди просто вже не знають куди звертатися.

Як зазначив начальник транспортного відділу Віктор Карпенко, проект рішення щодо розірвання договору з перевізником маршрутів вже опублікований на сайті міської ради і 15 березня виконком прийме відповідне рішення. Вже після розірвання договору, перевезеннями займатимуться компанії «Обнімбус» та «Пассервіс» до того часу, поки не буде проведений новий конкурс на маршрут. Дані перевізники по маршруту пустять автобуси марки «Рута», вони є менш місткі за автобуси фірми «ПАЗ», але їх пускатимуть з меншим інтервалом, тобто – частіше. Всього буде залучено 9 автобусів.

Перший заступник міського голови, наголоси на тому, що перш ніж на маршрути цього перевізника прийде інший перевізник, мають бути витримані всі законні процедури, а це, як відомо – займе не менше пів року. По-перше, тільки проект рішення щодо розірвання договору має бути опублікованим на сайті міської ради двадцять днів.

Але, що в цій ситуації робити звичайним жителям цих мікрорайоні – далі їздити на роботу на таксі або в проіржавілих автобусах? Людей таке вирішення ситуації збурило, адже вже й так досить давно обговорюється ця ситуація. Скільки ще чекати? У перевізника був час виправити помилки, але ж йому байдуже на ніжинців.

Вже 16 лютого, на черговому засіданні виконавчого комітету на бік жителів мікрорайонів Круча та Мигалівка став депутат ніжинської міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань законності Олег Щербак: «Я розумію людей, і знаю як важко із даного району дістатися до центру міста. Сам я родом із Мигалівки, батько мій народися на Магерках, тож ці райони мені близькі. І я хотів би щоб члени виконавчого комітету прислухалися до проблем людей».

Тож, ініційоване Григорієм Олійником питання на вимогу населення «Про можливість винесення на наступне засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради проектів рішень стосовно розірвання договору перевезення пасажирів на автобусних маршрутах №№ 11, 12, 13» членами виконавчого комітету було підтримано беззаперечно.

Отже, маємо надію, що спільними зусиллями жителів мікрорайонів Круча та Мигілівка та міської ради, яка не залишається осторонь цієї проблеми, вже скоро надаватиме послуги по перевезенню пасажирів по маршрутах 11,12,13 більш відповідальний перевізник.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *