7_img_0211

Шлях сміття до урни лежить через нашу свідомість!

Неодноразово кожен із вас ідучи вранці на роботу або на навчання мимоволі звертав увагу на наслідки вечірнього відпочинку жителів нашого міста: зламані лавки, гори пляшок, обгорток та лушпиння. Нещодавно до цього списку додалися і зламані та розтрощені вщент (невідомо яким чином) залізні урни для сміття та велостоянки, що біля магазинів та аптек.

Мимоволі замислюєшся над невихованістю і культурою наших дітей та жителів Ніжина… Але ж все починається з сім’ї!

Сьогодні, стоячи в черзі до банкомату біля Приватбанку, звернула увагу на жінку, яка поклавши цукерку до рота, обгортку просто кинула на підлогу, в той час коли до урни – пів метра. До речі урн по місто вдосталь. Аби тільки не ламали.

Що відбувається із нашою свідомістю, чому ми так не поважаємо працю інших людей, чому не любимо своє місто, не дбаємо про його чистоту, хоча б тим, що просто прибираємо в громадських місцях за собою.

Невже і вдома так засмічено і брудно?! Невже і вдома вщент розламуємо те, що приносить нам комфорт. Невже і вдома, з’ївши цукерку викидають обгортку просто на підлогу. Сумніваюся…

З дитинства людину вчать бути охайною, акуратною і ощадливою не тільки по відношенню до себе, а і до навколишнього середовища. І що ж стається коли дитина підростає? Чому ж пусті пластикові пляшки в річках, обгортки біля лавок і несанкціоновані сміттєзвалища навкруги? Те, що коїться з дитячими майданчиками, прилеглими до магазинів територіями і приватним сектором нашого міста – іноді не піддається опису. Запитавши чи не кожну людину в нашому місті : «Ви культурна людина?», вона не задумуючись відповість : «Так!». Але якщо людина закінчила учбовий заклад і навіть має певний запас знань – не означає що він культурна людина.

Деякі ніжинці, бачачи місця несанкціонованих сміттєзвалищ, сміття, яке навмисно кинули мимо контейнера або урни, вважають що винні влада і комунальники, які даремно звинувачують містян в неохайності і безкультур’ї.

А те, що люди кидають сміття де потрапило, кидаючи його з вікон авто і з балконів, влаштовують сміттєзвалища біля річки (як тільки зійде сніг – загляньте до так званого питомнику, що за меблевою фабрикою) і в лісосмугах – це всього лиш погана робота комунальної служби. Чому ж містяни, певно слідкуючи за порядком у власному житлі, ведуть себе все дозволено, не рахуючись з оточуючими людьми демонструють своє безкультур’я і зневагу?

Хтось скаже: «Сміття у таких в голові!» і буде правий. Адже боротьба з брудом, переповненими контейнерами і урнами повинна починатися зі зміни менталітету наших містян. Навіть щогодинне прибирання не врятує наше місто від бруду, поки люди не навчяться правильно поводитись зі сміттям: складати в пакети, що щільно закриваються, викидати в строго відведеному місці. Тільки тоді місця для збору сміття будуть виглядати упорядкованими і максимально естетичними. Необхідно навчитися відчувати себе членами однієї родини, доля якої залежить від кожного з нас. Свідоме ставлення містян до чистоти на вулицях – перший по значимості і ефективності засіб в боротьбі з брудом і сміттям. І поки ми, жителі Ніжина, не зрозуміємо це, ніякі додаткові контейнера, штрафні санкції, покарання, патрулі ППС, гроші, які виділяють на прибирання і вивіз сміття міста проблему не вирішать.

Любіть Ніжин та поважайте себе!

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *