DSC_1497

Що потрібно Ніжину, щоб в ньому було комфортно жити, навчатись та працювати?

В Ніжині команда однодумців аналізувала та розробляла стратегію розвитку міста, в якому комфортно жити, навчатись та працювати.

Так само, як людина живе без цілі, мети в житті, те саме відбувається з містом, коли воно живе без стратегії. Стратегія потрібна для того, щоб концентрувати ресурси на те, що важливо, витрачати їх на те, що потрібно містянам. Завдання стратегії: почути людей, зібрати банк ідей, проблем, які заважають їм жити щасливо в місті. Нагенерувати проекти, план дій із реалізації стратегії. І потім контролювати міську владу та політиків, щоб вони рухались в напрямку досягнення цих цілей.

Так, 9 лютого в стінах Ніжинської міської ради відбулося засідання робочої групи. Зустріч відбулася за участі міського голови Анатолія Лінника, секретаря міської ради Валерія Салогуба, першого заступника міського голови Григорія Олійника, заступників міського голови Сергія Дзюби, Сергія Осадчого, депутатського корпусу Ніжинської міської ради.

Об’єднуючи зусилля мешканців, влади та бізнесу Ніжина, щоб почути думки людей, справжніх патріотів рідного міста, щодо перспектив подальшого розвитку Ніжина, міська влада організувала зустріч усіх активних громадян нашого міста. Результати заходу об’єднали інтелектуальний потенціал та спрямували енергію міських громадських активістів, політиків, управлінців та підприємців на спільну розробку бачення майбутнього Ніжина та написання карти капіталів, яка в подальшому буде опрацьована фахівцями, і вже після того, обговорена на наступних засіданнях робочої групи.

          Як повідомляє nezhatin, 70 чоловік з різним родом зайнятості мали сформувати карту суспільних капіталів, що буде фундаментом у розробці такого важливого документу для нашого міста. Розділившись на 7 груп, ті, на кого громада поклала відповідальність розробити стратегію розвитку мали визначити у яких сферах Ніжин має найбільший потенціал. Звичайно обговорення були бурхливими, адже не так просто визначитись між сферами, тим більше якщо в одній групі були представники з різних галузей: освітньої, медичної, культурної, фінансової, спортивної. Та ще на початку заступник міського голови Григорій Олійник наголосив, що  немає міст в Україні та й в усьому світі, які були б прогресивними у всьому одночасно. Важливо обрати пару напрямків розвитку, що є найбільш перспективними серед семидесятисячного населення і активно їх розвивати. Через годину обговорень і формування думок в групах були напрацьовані певні висновки. Отже, по 7 групам було визначено, що Людський капітал має середнє значення – 5, 3; Соціальний – 5,4; Природній – 7,1; Промисловий та технічний – 4,6; Фінансовий – 4,2; Інноваційний та творчий – 7,0.

фото Марини Волинець

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *