5a78a38a370f2c086f8b4603

Над Чернігівщиною – циклон. На вихідні синоптики прогнозують опади і сльоту

Жарти жартами, але місцеві природолюби твердять, що найточнішими «синоптиками» нашого краю є три ведмедиці, які мешкають у Менському зоопарку. Саме Ніна, Ашона та Кнопа, коли виходять зі сплячки, стовідсотково передбачають прихід тепла. Працівники Менського зоопарку кажуть, що поки що у ведмежих норах спостерігається цілковита тиша. Тому, мабуть, і до справжнього тепла ще далеко, бо ще ж тільки початок лютого і він знов демонструє свій мінливо-норовливий характер на прикладі циклону “Мартіна”…

Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, минулого дня на погоду області впливала периферія східного антициклону, сьогодні вночі – циклон над Україною. Тому по області пройшли невеликі та помірні опади, місцями відмічалась ожеледь, на дорогах ожеледиця.

Температура повітря вдень була 1-2º тепла, у східних районах 0º морозу, вночі 1-4º морозу (наразі середньодобова температура вища норми на 4º), вітер переважав східний 8-12 м/с. До речі, абсолютний максимум температури повітря 8 лютого становив 8,5º тепла у 1989 році, а абсолютний мінімум 9 лютого 26,5º морозу у 1985 році. Що буде ж далі? Синоптики подають наступну інформацію:

10 лютого буде хмарна погода, невеликий мокрий сніг, вранці місцями туман, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура по області вночі 0-5º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла. По Чернігову: невеликий мокрий сніг, вранці слабкий туман, на дорогах ожеледиця, температура вночі 0-2º морозу, вдень 0-2º тепла.

11 лютого також хмарно з проясненнями, вночі 11 лютого невеликий сніг, в решту часу без істотних опадів, місцями туман. На дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 0-5º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла.

На початок наступного тижня також прогнозується місцями невеликий сніг, температура вночі 5-10º, вдень 0-5º морозу. Але детальніше про це ми повідомимо в нашому наступному дописі про погоду.
Після ж календаря погодного перейдемо і до календаря народного.

10 лютого вшановується пам’ять преподобного Єфрема Сиріна і у народі цей день називали Вітродуєм. Люди боялися вітру, який міг подути цього дня, оскільки він передвіщав сире й холодне літо. «Не до добра літнього Єфремів вітер» – говорили. Також спостерігали за снігом: якщо нічний сніг залишався на гілках дерев, то це значило, що він і на землі ще не розтане.

11 лютого відзначається перенесення мощів священномученика Ігнатія Богоносця. Цього дня наші пращури прислухалися до лісу: якщо він шумів, то чекали відлиги. Погода ж цього дня часто бувала мінливою, тому й говорили про неї так: «…і теплом приголубить, і морозом віддубасить…»

12 лютого відзначається Собор учителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоана Златоуста. Погоду цього дня «показував» місяць: якщо вночі він був червонуватий, то варто було чекати сильного вітру, а той, своєю чергою, вказував на вогку погоду. «Вітрище здійнявся – до сирого року» – казали. Якщо ж вітер дув з півночі, та ще й хмар не було, то готувалися до міцних морозів і тривалого холоду.

Як там далі буде і з холодом, і з зимою, ще побачимо, а поки що

Другий місяць року – лютий,
А лютує він тому,
Що на світі довго бути
Не доводиться йому.
Хоче лютий, щоб на світі
Панувала вік зима.
Та поволі сонце гріти
Починає крадькома…

Gorod.cn.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *