1046r-e1479107458450

Скільки буде коштувати харчування дитини в дитсадку та початковій школі Ніжина в 2018 році

8 лютого в стінах Ніжинської міської ради на черговому засіданні виконавчого комітету обговорювали питання харчування дітей Ніжина. Серед інших, розглядалися такі проекти рішень, як «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2018 році за рахунок коштів міського бюджету» та «Про встановлення плати для батьків за перебування дітей у дошкільних  навчальних закладах». Дані питання обговорювалися у зв’язку із тим, що закінчився термін дії попередніх рішень.

Як зазначив начальник управління освіти Станіслав Крапивянський, у зв’язку із карантином по школах, щоденна економія на харчуванні складає 52 650 грн. Про остаточну суму по зекономленим коштам на харчуванні учнів можна буде говорити в кінці травня. Ці кошти можна буде використати на харчування учнів на перше півріччя наступного навчального року.  А взагалі, сніданки учнів початкових класів для міського бюджету коштують 15 грн в день.

Жваву дискусію викликало питання безкоштовного харчування дітей в ДНЗ міста. Начальник управління освіти наголосив на тому, що плата для батьків за триразове харчування дітей в садочках становитиме 60 %. Вартість харчування буде такою, як зазначено у попередньому проекті: дітей, віком до 3 років – 10,86 грн, дітей, віком від 3 до 6 років – 14,16 грн. Пропонується звільнити від батьківської плати сім’ї, які мають 3-х і більше неповнолітніх  дітей. Також не брати плату за харчування дітей у санаторному дошкільному закладі для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу (ДНЗ № 2), у спеціальних групах для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (ДНЗ № 17, 21);  з батьків, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; за харчування дітейбатьки яких  є учасниками бойових дій у східних регіонах  України,  дітей загиблих батьків під час  воєнних дій; дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків. Від плати за харчування дітей також   звільняються батьки або особи, що їх замінюють, у сім’ях, де сукупний дохід на кожного члена  за попередній квартал не перевищував прожиткового мінімуму, який щороку установлюється законом України “Про Державний бюджет України”. Підставою для звільнення є довідки про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, а також акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та довідки про склад сім’ї.

«На харчування дітей в минулому році було виділено 3 145 800 грн з міського бюджету, в цьому розі сума складає 3 300 300 грн – повідомив начальник управління освіти, – 418 дітей в цьому році плануємо звільнити від плати за харчування. Тобто кожна п’ята дитина в ДНЗ харчуватиметься безкоштовно”.

«Тож, організація харчування дітей залишається на тому ж рівні, що і була в минулому році» – зазначив перший заступник міського голови Григорій Олійник

Дані пропозиції рішенням виконкому були прийняті одноголосно.

Довідково:

Державні вимоги до харчування в ДНЗ

Норми харчування дітей у ДНЗ регулюються спільним наказом Міносвіти та МОЗу «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Інструкція регламентує, зокрема, калорійність, об’єм порції для дітей різного віку, тож за логікою, у дошкільних навчальних закладах мало б бути три меню – для дітей молодшої, середньої та старшої групи. Розподіл їжі за калорійністю протягом дня повинен бути таким: сніданок – 25%, обід – 35%, підвечірок і вечеря – по 20%.

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *