51015_marshrutka

У Ніжині планують підвищити вартість поїзду по місту до економічно обґрунтованого

У Ніжині планують підвищити вартість поїзду по місту на 1-1,5 грн. Обґрунтовано.

Про це журналісту сайту Nizhynnews повідомив начальник відділу транспорту та зв’язку Карпенко Віктор.

Як зазначив Віктор Миколайович, підвищення ціни на проїзд зумовлене такими факторами, як ріст цін на пальне, мастильні матеріали, запасні частини, комплектуючі та технічне обслуговування автотранспорту.

Для забезпечення стабільної роботи міського пасажирського транспорту, якісного надання послуг по перевезенню пасажирів на автобусних маршрутах міста, враховуючи надані перевізниками розрахунки по вартості перевезення пасажирів, виникла необхідність перезатвердження діючих тарифів. Крім того, відповідно до статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика на автомобільному транспорті загального користування повинна задовольняти підприємницький інтерес, розвиток автомобільного транспорту, стимулювання застосування сучасних зразків транспортних засобів, йдеться в Аналізі регуляторного впливу.

Альтернатива запропонованому проекту на даний час не існує. Після останнього підняття тарифів на проїзд в міському пасажирському транспорті було піднято мінімальну заробітну плату з 1600 грн. в 2016 році до 3723 грн. в 2018 році, зросли ціни на паливо-мастильні матеріали, автомобільні шини, запасні частини,  зросли затрати на технічне обслуговування та загально виробничі витрати.

Вирішення проблеми перевізників щодо беззбиткової роботи транспорту можливе 2 шляхами:

  • робота за регульованими збитковими тарифами при внесені змін в чинне законодавство стосовно надання субвенції з Державного бюджету міському на компенсацію збитків.
  • підвищення тарифів з метою забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, як цього вимагає стаття 10 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Що до пільгового перевезення пасажирів, то перевізники безкоштовно перевозитимуть, при пред’явленні посвідчення, пасажирів наступних пільгових категорій:

– учасників бойових дій;

– інвалідів війни всіх груп;

– інвалідів першої групи  (безстроково);

– дітей інвалідів;

інвалідів по зору 1 групи (безстроково),

– інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи 1 категорії,

– учасників АТО та членів сім’ї загиблого в АТО;

Кількість пасажирів , які одночасно перевозяться безкоштовно та бездотаційно, не обмежується. 

    За пільговим тарифом перевозити, при пред’явленні посвідчення, наступні пільгові категорії по 4.00 грн. за одну поїздку:

– постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії;

– дітей ЧАЕС – інвалідів;

– інвалідів 2 групи;

– особу, яка супроводжує інваліда 1 групи та дитину-інваліда;

– пенсіонерів за віком;

 Перевозити школярів за пільговим тарифом: в дні навчань 2 грн, в решту днів 4.00 грн.

Затвердження економічно обґрунтованих тарифів забезпечить збереження мережі міських автобусних маршрутів загального користування, своєчасне та безперебійне перевезення всіх пасажирів міста, покращення технічного стану транспортних засобів, які здійснюють перевезення на міських автобусних маршрутах, захист прав споживачів транспортних послуг щодо попередження необґрунтованої відмови у надані права на проїзд міським пасажирським транспортом загального користування.

До того ж перевізники пропонують затвердити дію таких тарифів в проміжок часу із 7.00 до 21.00.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *