11

Яка ситуація із щепленнями в Ніжині?

У зв’язку зі сформованою ситуацією не тільки в Ніжині, області, а й по всій Україні багато батьків вважають, що зовсім не потрібно робити щеплення. Це зумовлено багатьма факторами: розповсюдилися чутками про смертельні випадки після зроблених щеплень, про численні ускладнення, які викликаються саме після щеплення дитини. Батьки впевнені, що зробивши щеплення, не можна бути впевненим у тому, що вона захистить дитячий організм від захворювань.

Лікарі в свою чергу вважають, що безпечніше все ж щеплення , ніж ті захворювання, які можуть спіткати дитину в дитячому віці і в більш старшому.

Так, не варто приховувати, навіть після щеплення хвороба може наступити. Однак, результат і перебіг хвороби можуть бути зовсім іншими, ніж у нещепленої дитини. Дискусії з приводу того, чому потрібно робити щеплення дітям загострилися в останнє п’ятиріччя.

В стінах міської ради також говорили про ситуацію із щепленнями. Під час чергової оперативної наради керівників при міському голові головний лікар НМЦЛ ім. М.Галицького Олександр Костирко наголосив на тому, що велика кількість відмов від щеплень зумовлює загрозу виникнення патологій.

«Закликаю всіх громадян Ніжина, які не пройшли щеплення, відповідно до календарю щеплень, звернутися в поліклінічне відділення. На даний час в дитячій поліклініці наявні всі вакцини окрім вакцини проти гемофілійної інфекції» – наголосив лікар.

Олександр Михайлович нагадав, що кабінет щеплень в Ніжині працює в робочі дні з 9 до 16.00, в суботу з 9 до 13.00.

«Випадків інфекційних захворювань в Ніжині від яких є щеплення в 2016-2017 роках не зареєстровано, це дифтерія, правець, кір, краснуха» – розповідає головний лікар.

Довідково: Щеплення різні потрібні, щеплення різні важливі.
Наприклад, вакцинація проти такого захворювання як поліомієліт необхідна , оскільки інфекція, що викликає цей вірус, здатна викликати смертельний результат.
Також потрібно робити щеплення проти краснухи і кору . Це найпоширеніші захворювання серед дітей, які загрожують надзвичайно небезпечними наслідками. Для хлопчиків перенесене захворювання загрожує в майбутньому безпліддям, а для дівчаток – ускладненою вагітністю. Тому зрозуміло, чому така висока важливість даних щеплень.
Щеплення, що має назву проби Манту робиться також дітям у ранньому віці. Вона не загрожує абсолютно ніякими негативними наслідками і ускладненнями, оскільки робиться тільки для того, щоб отримати певну інформацію про стан здоров’я маленького пацієнта. Ця проба дозволяє виявити здатність організму протистояти захворюванню на туберкульоз, а також дозволяє виявити, чи є цей вірус в організмі дитини. У суспільстві склалася досить небезпечна ситуація, пов’язана з великою кількістю хворих. Тому перестрахувати дитину необхідно обов’язково! – вважають лікарі.

Коли вам лікар оголосив про те, що потрібно робити щеплення, доведеться пройти курс підготовки. Щеплення має стресовий вплив на організм. Тому не рекомендується вживати в їжу дитиною алергени, продукти, здатні викликати алергію. Перед щепленням потрібно вживання препаратів, які перешкоджають виникненню алергії. Зазвичай, як вимагає міністерство охорони здоров’я, перед тим, як відвести дитину зробити щеплення, необхідно здати аналізи. Визначені показники стану здоров’я можуть підказати, чи можна зараз робити щеплення чи її потрібно відкласти. Після перенесеного захворювання також щеплення не роблять. Повинно пройти кілька днів перед тим, як лікар дасть дозвіл на вакцинацію, оглянувши попередньо малюка.

На розсуд батьків робляться будь-які щеплення. Тільки мама і тато мають право вирішувати, як стежити за здоров’ям свого малюка, а також потрібно робити щеплення йому або не потрібно. Таке рішення повинно ґрунтуватися не на особистій думці, а не конкретних підставах, наприклад, стан здоров’я дитини. Рішення про відмову від щеплень має обов’язково узгоджуватися з лікарем.

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *