1366365L

Громада Ніжина вимагає ефективного використання комунального майна

В стінах міської ради неодноразово говорили про те, що комунальне майно має працювати на користь громади, наповнювати міський бюджет, для того, щоб місто мало змогу розвиватися. Комунальне майно – це майно міської громади, що належить до комунальних підприємств, установ, організацій, яке закріплене за ними (знаходиться на балансі) на основі права повного господарського ведення або оперативного управління. Усе майно, розташоване на території міста, за винятком майна державної, колективної, приватної власності, є комунальною власністю міської громади.

На даний момент, в Ніжині здається в оренду комунальне майно за зниженою вартість, говорять депутати. А реальну ринкову вартість можна отримати, тільки здавши майно на конкурсній основі.

Тоді на ваги орендної вартості стають з одного боку орендарі, які, згідно закону, мають першочергове право на оренду та на переукладання договору, з іншого боку – громада міста, яка від здачі в оренду комунального майна, може отримати значно більші кошти, які можна буде використати на поліпшення інфраструктури Ніжина.

Яскравим прикладом даної ситуації було прийняття одного із проектів рішень під час чергового засідання сесії міської ради «Про внесення змін до пункту 2 рішення Ніжинської міської ради VII скликання від 6.12.17 року «Про оренду майна комунальної власності м.Ніжина».

Як відомо, в центрі міста здається одне із приміщень площею 40 кв.м. вартістю 1500 грн в місяць. Така вартість орендної плати є неприйнятною для даного приміщення, каже депутат міської ради Ігор Шалай: «Це майно не конкретної людини, це майно громади міста. І якщо дане приміщення може принести громаді більше коштів то так має і бути. Новому терміну оренди передує нова оцінка, внаслідок чого громада міста отримає 12 тис 500 грн мінімум. А така орендна плата, яка є зараз – це втрати громади. Це майно населення міста, це майно громади, громада вимагає одного – ефективного використання комунального майна. Депутати не мають морального права не використовувати ефективно комунальне майно, якщо ринкова вартість орендної плати має буту значно вищою, а здається майно за 1500 грн на три роки за 40 кв.м. – це корупція і ганьба, – каже депутат, – депутати давали присягу працювати на благо та добробут громади, а не на конкретного підприємця».

Ще на початку розгляду даного питання голова комісії з майнових та житлово-комунальних питань Вікторія Паскевич зауважила, що дане рішення комісія не підтримала, тож було вирішено винести його  на розгляд сесії міської ради.

На що депутат міської ради Анатолій Сліпак спробував роз’яснити важливість прийняття даного рішення: «Орендатор, який наразі орендує комунальне майно, має першочергове право на подальшу оренду. Але оскільки орендна плата розраховується виходячи із незалежної експертної оцінки, проблема полягає в тому, що термін оренди закінчується раніше ніж термін дії незалежної експертної оцінки. І комісія не підтримала дане рішення до кінця не розібравшись в ситуації. Дане рішення має бути прийнято для того, щоб була проведена нова незалежна оцінка, а згідно цієї методики експерт намагатиметься прийти до ринкової вартості, а на вартість майна вплине продаж магазину в центрі міста за досить серйозні кошти. Особисто я прошу підтримати даний проект рішення та наголошую на тому, що цей підхід має діяти для всіх орендаторів комунального майна однаково».

Юрій Хоменко назвав такі дії – віджиманням приміщення, оскільки така орендна плата може просто стати непосильною для даного орендатора.

Міський голова Анатолій Лінник також підтримав прийняття даного рішення, зауваживши на тому, що підприємець має першочергове право на оренду, але має сплачувати реальну вартість оренди.

«Ми маємо прийняти таке непопулярне рішення один раз і назавжди. Ми розуміємо, що незалежна експертна оцінка не дає реальної ринкової вартості оренди майна. Тільки на конкурсній основі можна побачити реальну вартість майна» – каже Анатолій Сліпак.

Під кінець дискусії перший заступник міського голови Григорій Олійник запропонував консенсусне рішення з даного питання: «Потрібно задовольнити обидві сторони ситуації: по закінченню терміну дії грошової оцінки для оренди – провести відповідну грошову оцінку і переукласти договір в частині вартості оренди».

Міський голова Анатолій Лінник доповнив пропозицію Григорія Олійника: «Зобов’язуємо підприємця до закінчення терміну дії оцінки вартості оренди провести за свої кошти повторно процедуру оцінки майна – по процедурі і, надалі, додатковою угодою вносимо зміни в договір в частині вартості оренди».

Тож, даний проект рішення із змінами в п.2 депутатами міської ради було прийнято. Що говорить про те, що міська рада підтримує громаду міста та сприяє наповненню міського бюджету на користь громади.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *