42135645_2105584722992211_503065331787366400_n

 У Ніжині проводиться другий етап підрахунку пасажиропотоку в громадському транспорті. З валідаторами

18 вересня у Ніжині проводиться третій, заключний, так званий коригуючий, підрахунок пасажирів в громадському транспорті. Згідно з договором між УЖКГ та Б та НДУ ім. Гоголя студенти підраховують на кожній зупинці, скільки пасажирів зайшло в транспортний засіб і скільки з нього вийшло. Під час робочої групи з вирішення питання щодо обрахунку пасажиропотоку в Ніжині було запропоновано скористатися (у якості експерименту) для підрахунку пасажирів валідаторами, які наразі працюють у Чернігові, щоб зорієнтуватися з кількістю пасажирів, які належать до категорійних верств населення ( пенсіонери, учні, пільговики) та пасажирів, які їздять за повною вартістю квитка.


«Сьогодні працює три валідатори. Підрахунок відбувається з 7год. 20 хв. та триватиме до закінчення роботи маршруту. Що являє собою валідатор? Це складова автоматизованої системи оплати проїзду, він буває стаціонарний та переносний, з яким працює безпосередньо водій, кондуктор. Валідатор застосовується для зчитування та обробки інформації: друкується разовий квиток за готівку, або зчитуються транспортні, наявні у пасажира. Таким чином виконується оплата проїзду. На сьогодні у мене в руках переносний валідатор, з таким валідатором працюють у чернігівських тролейбусах, автобусах Чернігівського тролейбусного управління, і мають повний функціонал. Сьогодні ось цей (показує) запрограмований під ніжинські маршрути та тарифи, тут є повний квиток за 4.50, пільговий – за 3, учнівський – за 1 і пільговий – безкоштовний для підрахунку тих категорій, які користуються правом безоплатного проїзду (за спеціальною карткою). По закриттю зміни роздруковується звіт (ав. є демонстраційне фото), а вся інформація потрапляє на сервер. Якщо в Ніжині буде введено в дію автоматизована оплата проїзду, то будуть найнадійніші дані про пасажиропотік, адже кожного вечора, після завершення роботи транспортних засобів, інформація потрапляє на сервер. Вона в електронному форматі і з нею зручно працювати. Більш того, валідатор – це пристрій, який дозволить керівництву підприємства-перевізника завжди знати реальний обсяг пасажиропотоку, а, отже відслідковувати час руху і робити актуальні розрахунки оптимального тарифу на проїзд, що в реаліях Ніжина дуже важливо»,розповідає представник Чернігівської транспортної компанії Микита Вікторов.
На питання Микиті Вікторову, наскільки реально запровадити валідатори Ніжині, він відповів: “Запровадити електронний квиток в Ніжині не легше і не важче, ніж у будь-якому іншому місті України”.

Тетяна Марченко
фото автора

Ніжинська міська газета “Вісті”